Senior - dobry klient. Nie warto go lekceważyć

Seniorów przybywa, także tych, którzy chcą być online i korzystać z nowych technologii. Niedostrzeganie tej grupy to błąd — mówią eksperci.

Przybywa seniorów korzystających z nowych technologii (thetaXstock)

Ponad 40 proc. Niemców w wieku 65+ nie wyobraża sobie życia bez internetu. Ponad połowa twierdzi, że dzięki niemu wzrosła ich jakość życia, a sześciu na dziesięciu badanych zadeklarowało, że aktywność online pomaga im zachować sprawność mentalną. W sieci poszukują najświeższych informacji (79 proc.), a także tych związanych ze zdrowiem (68 proc.) i podróżami (65 proc.), robią też zakupy (57 proc.) i korzystają z bankowości internetowej (50 proc.).

Niemiecki e-senior spędza przeciętnie w internecie 51 minut dziennie. Możliwości, jakie oferuje wirtualny świat, kuszą też polskich seniorów. Sklep Merlin.pl informował niedawno, że w 2014 r. aż 13 proc. jego nowych klientów stanowiły osoby z grup: 55-64 i 64+.

— Powoli mija czas, w którym jesień życia kojarzyła nam się z wykluczeniem i samotnością. Nadchodzi czas e-seniorów, czyli osób w wieku 55+, które są aktywne i w pełni świadome możliwości, jakie dają nam nowe technologie. Wykazują zainteresowanie internetowym dostępem do usług finansowych — sprawdzania stanu konta, płacenia rachunków oraz robienia zakupów — uważa Artur Sadowski, prezes platformy SerwerSMS.pl.

Artur Sadowski podkreśla, że producenci, którzy chcą utrzymać swoją pozycję na rynku, muszą uwzględnić potrzeby tej grupy wiekowej, ponieważ jej znaczenie może okazać się kluczowe.

— Seniorzy to grupa klientów, która będzie skłonna do wydawania większej ilości gotówki, bo będzie ich na to stać. Co nie jest takie pewne w przypadku młodych ludzi, biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku pracy — mówi prezes platformy SerwerSMS.pl.

Więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Magdalenka

"Senior" niekoniecznie jest równoznaczne z uznawaniem od razu za starego :) Może i faktycznie polski emeryt nie dysponuje ogromnym majątkiem do wydania w naszych sklepach, ale na pewno jest to grupa z dużym potencjałem, na którą warto zwrócić uwagę. Nawet jeśli ma to wykorzystywać nowoczesną technologię :)
Brawo za zwrócenie na to uwagi ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~mika31

seniorzy czyli od 55+???? czy wy jestescie normalni? osoba po 50tce to senior? ha ha ha, dobre...takie absurdy tylko w Polsce......ale co sie dziwic jak osoba 40+ jest w tym chorym i patologicznym kraju nazywana ZA STARA, za stara na porace ale z amłoda na emeryture heheheeh.....
50 i wiecej to wiek dojrzały ale nie senioralny ha, a seniorzy 65+ to kto? trupy? zywe trupy? ha ha

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~hhok

..."Seniorzy to grupa klientów, która będzie skłonna do wydawania większej ilości gotówki, bo będzie ich na to stać..." ach, och .... szkoda, że to nie POLSKI SENIOR :)

! Odpowiedz
0 0 ~Adam

A tam zaraz nie polski.
Gornik emeryt
Policjant/strażak emeryt
Zołnierz emeryt
Sadzia/prokurator/straz graniczna/wieziennictwo emeryt
Lekarz emeryt
Nawet Urzednik/nauczyciel emeryt bedzie miec wiecej gotowki
----------
reszta zawsze ma możliwośc dorobienia na emeryturze

! Odpowiedz
0 0 ~Nikola odpowiada ~Adam

a przede wszystkim, na emeryturze ma się więcej czasu na surfowanie po internecie, więc i więcej czasu na zakupy online - dobrze, że ktoś zwrócił na to uwagę, bo wiele sklepów nie ma oferty dla seniorów, są pomijani. a co do młodych, to serwersms ma rację, sytuacja na rynku nie nastraja optymistycznie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne