REKLAMA

Selvita zawarła globalną umowę licencyjną dotyczącą projektu SEL24

2017-03-28 17:18
publikacja
2017-03-28 17:18

Selvita zawarła globalną umowę licencyjną z Berlin-Chemie AG dotyczącą projektu SEL24 - poinformowała spółka w komunikacie. Selvita otrzyma płatność wstępną w łącznej wysokości 4,78 mln euro, tj. 20,3 mln zł. Maksymalna kwota możliwa do uzyskania z umowy wynosi 89,1 mln euro, tj. 379,1 mln zł. Na informację zareagowali inwestorzy. Selvita zamknęła wtorkową sesję aż 65% powyżej poziomów z poniedziałku. Od początku roku notowania spółki wzrosły już o 159%.

fot. / / Materiały dla mediów

"Spółka zawarła globalną umowę licencyjną ze spółką Berlin-Chemie AG z siedzibą w Berlinie, wchodzącą w skład włoskiej Grupy Menarini dotyczącą projektu SEL24, będącego dualnym inhibitorem kinaz PIM oraz FLT3, który aktualnie znajduje się w badaniach I/II fazy klinicznej w opornej postaci ostrej białaczki szpikowej(...)" - napisano w komunikacie.

"Spółka przyznała Grupie Menarini wyłączne prawo do dalszych badań, rozwoju, wytwarzania oraz komercjalizacji Związku SEL24 na terenie całego świata. Spółka będzie kontynuowała bieżące badania kliniczne do czasu przejęcia odpowiedzialności za nie przez Grupę Menarini, co planowane jest na koniec 2017 r. Strony nawiążą również współpracę badawczo-rozwojową zmierzająca do dalszej charakteryzacji Związku SEL24 w ostrej białaczce szpikowej i innych wskazaniach terapeutycznych" - napisano.

W wyniku zawartej umowy Selvita otrzyma od Grupy Menarini płatność wstępną w łącznej wysokości 4,776 mln euro (20,3 mln zł) składającą się z opłaty licencyjnej i refundacji kosztów badań klinicznych poniesionych dotychczas przez spółkę. Selvita otrzyma także płatności z tytułu kamieni milowych w przypadku pomyślnego rozwoju i komercjalizacji +Potencjalnego Leku+ przez Grupę Menarini.

Spółka otrzyma również tantiemy z przyszłej sprzedaży "Potencjalnego Leku" w wysokości mieszczącej się w przedziale od kilku do kilkunastu procent, w zależności od wartości sprzedaży oraz refundację przyszłych kosztów badań klinicznych, prac badawczo-rozwojowych i kosztów ochrony patentowej, które poniesie w związku z dalszym rozwojem Związku SEL24.

Selvita informuje, że łączna wartość umowy wynosi 89,1 mln euro, tj. 379,1 mln zł (plus wymienione wcześniej tantiemy - PAP).

"Spółka pragnie podkreślić, że powyższa kwota (89,1 mln euro, tj. 379,1 mln zł - PAP) jest maksymalną kwotą możliwą do uzyskania tzw. bio-dollar value, natomiast wysokość przychodów, które spółka faktycznie uzyska z tytułu umowy, zależeć będzie od postępu badań klinicznych, powodzenia procesu rejestracyjnego, faktycznego poziomu kosztów dalszych prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez spółkę oraz poziomu przychodów z tytułu sprzedaży +Potencjalnego Leku+ osiąganych przez Grupę Menarini" - napisano.

Związek SEL24 jest rozwiniętym przez spółkę dualnym inhibitorem kinaz PIM oraz FLT3, odgrywających rolę w procesie powstawania nowotworu, jakim jest ostra białaczka szpikowa.Związek SEL24 został podany pierwszemu pacjentowi w marcu 2017 r. Obecnie w badaniu I/II fazy klinicznej prowadzonym w kilku ośrodkach klinicznych w Stanach Zjednoczonych.

mbl/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~Zbyszek
Ja kupiłem po 56 czy na tym zarobie
~maślane_oczka_Joasi
Dzisiaj -20%!!! Prawdziwe kupno było dopiero na 60 zł! Wczoraj kupowali po PKC Ci co sprzedawali po 75,!!!
~xmman
Zahuśta ale nikt rozsądny tego nie puści poniżej 100zł
~wwee
prezes kupował pkc a co tam ?
~Michal_
Trzeba zawiesic notowania bardzo min miesiąc i to wyjaśnić knf ma pełne ręce roboty co za koszmar
~haha
czy sprawdzili w KNF czy umowa jest prawdziwa ? a może znowu jakiś "chińczyk" z cypru wysłał ?
~BOLO
otrzyma także płatności z tytułu kamieni milowych ?
Związek SEL24 został podany pierwszemu pacjentowi ?
Obecnie w badaniu I/II fazy klinicznej prowadzonym w kilku ośrodkach klinicznych w Stanach Zjednoczonych
TEN PACJENT JEST WOZONY LIMUZYNA PO TYCH OŚRODKACH ?
CO TO JEST PLATNOŚC WSTEPNA KTORA MA ORZYMAĆ?
otrzyma także płatności z tytułu kamieni milowych ?
Związek SEL24 został podany pierwszemu pacjentowi ?
Obecnie w badaniu I/II fazy klinicznej prowadzonym w kilku ośrodkach klinicznych w Stanach Zjednoczonych
TEN PACJENT JEST WOZONY LIMUZYNA PO TYCH OŚRODKACH ?
CO TO JEST PLATNOŚC WSTEPNA KTORA MA ORZYMAĆ? KIEDY?W JAKIEJ FORMIE?
~nostalgia
Pamietam ich debiut. Zapisy za 10 zl bodajze a redukcja chyba 80%. Szkoda ze juz ich nie mam.
~wujek
Gratulacje! Choć niestety, zaraz zbiorą i będzie Selvita GmbH. W Polsce najważniejsze są ustawiane badania opinii publicznej.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki