REKLAMA

Selfie zamiast internetowego hasła

2016-02-23 11:15
publikacja
2016-02-23 11:15

Zdjęcia typu selfie i odciski palców mogą zastąpić tradycyjne hasła używane w płatnościach internetowych. Nowy system zaprezentowała firma Mastercard podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych w Barcelonie.

Selfie zamiast internetowego hasła / YAY Foto

Najpierw trzeba ściągnąć specjalną aplikację na smartfon. Przy płatności, gdy system tego wymaga, należy podać numer karty. Dodatkowo, zamiast hasła, albo trzeba przyłożyć palec do czytnika, albo pokazać się kamerze. Eksperci Mastercard powiedzieli BBC, że 92 procent testowanych użytkowników wolało ten nowy system od tradycyjnych haseł.

Eksperci są podzieleni - jedni mówią, że takie rozwiązanie może zmniejszyć liczbę oszustw; inni, że oszukać system jest dość łatwo. Mastercard nie jest jedyną firmą, która wprowadza takie rozwiązania: już wcześniej pracowali nad nimi giganci Microsoft, Google czy Alibaba.

Pilotażowy program firmy Mastercard ma rozpocząć się latem w kilkunastu krajach Europy oraz w Kanadzie i w USA.

Zapisujesz login i hasło do bankowości internetowej w przeglądarce? To niebezpieczne

Zapisujesz login i hasło do bankowości internetowej w przeglądarce? To niebezpieczne

Najpopularniejsze przeglądarki internetowe pozwalają korzystać z funkcji autouzupełniania. Dzięki temu można zapisać określone dane w pamięci przeglądarki, a później „jednym klikiem” wypełnić formularz niezbędnymi informacjami. Użytkownicy często zapisują w ten sposób hasła i loginy do różnych internetowych usług. Eksperci zajmujący się bezpieczeństwem ostrzegają, że nie jest to bezpieczny sposób przechowywania wrażliwych danych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/R.Motriuk/mg/dj

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~bankier
To spełnia się sen światowej finansjery o śledzeniu ludzi bez ich zgody, teraz nawet będą tego chcieli

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki