Sasin: Nie będzie podwyżki cen prądu dla indywidualnych odbiorców. Ale dla firm...

Podwyżki cen prądu dla indywidualnych odbiorców nie będzie; zrobimy wszystko, żeby tak się stało - zapowiedział w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

(fot. Wojtek Górski / FORUM)

Sasin w porannej rozmowie w RMF FM był pytany o to, czy będzie podwyżka cen prądu. "Mówiłem bardzo wyraźnie, że podwyżki dla indywidualnych odbiorców nie będzie. I zrobimy wszystko, żeby tak się stało" - zapowiedział.

Dopytywany, jak to będzie wyglądało w przypadku firm, powiedział, że dla nich "ta podwyżka była już w tym roku, szczególnie dla dużych firm". "Dla tych małych, średnich udało się utrzymać te ceny - ale nie da się tego robić w nieskończoność. Podmioty gospodarcze muszą liczyć się z tym, że będą musiały płacić za prąd tyle, ile wynika to z rynkowych cen wytwarzania energii" - powiedział Sasin.

Sasin był pytany o podział kompetencji między przyszłym ministrem środowiska Michałem Wosiem a ministrem klimatu Michałem Kurtyką. "Z tym środowiskiem to nie jest do końca tak, że podzieliliśmy na dwa ministerstwa. To nowe ministerstwo klimatu w bardzo tylko niewielkim stopniu przejmie kompetencje dotychczasowego ministerstwa środowiska, a w znacznie większym stopniu kompetencje dotychczasowego ministra energii, czyli cały ten zakres polityki energetycznej w sensie planowania modelu energetycznego" - powiedział.

Sasin przekazał, że za ceny prądu w tej chwil odpowiada minister aktywów państwowych, czyli on. "Na razie. Dopóki nie zmieniliśmy ustawy o działach - a nie jest tak prosto zmienić, bo trzeba cały proces legislacyjny przeprowadzić - dział energia jest w tym ministerstwie. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ je/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 silvio_gesell

To jest bardzo ryzykowne dawać inne ceny prądu dla firm niż dla ludzi, bo nie da się z tego wycofać. Nie można regulować cen ustawą, bo to rodzi nieefektywności!

! Odpowiedz
8 7 jendreka

Co za obłuda. Polacy są głupi. A przynajmniej władza tak myśl i. A na kim się te podwyżki odbiorą? No przecież że na odbiorcy indywidualnym. I to z nawiązką

! Odpowiedz
11 2 jendreka

Co za obłuda. Polacy są głupi. A przynajmniej władza tak myśl i. A na kim się te podwyżki odbiorą? No przecież że na odbiorcy indywidualnym. I to z nawiązką.

! Odpowiedz
17 14 gerth

Bardzo dobrze - to przyspiesza bankructwo neokomuny:
dotowanie cen prądu (co najmniej pośrednie - brak dywidendy) a do tego dorzynanie przedsiębiorstw drakońskimi cenami - brawo, tak trzymać idioci!

! Odpowiedz
28 19 specjalnie_zarejestrowany2

A do tego podwyżka płacy minimalnej, podwyżka ZUS, pełne ozusowanie zleceń, razem koszt pracy na zleceniu na płacy minimalnej o 1/3 w górę, do tego jakieś 3 nowe obowiązki podatkowe (nowy split payment, obowiązek weryfikacji kont kontrahentów, nowe rachunki w us), witajcie w bolszewistanie

! Odpowiedz
32 23 anty12

Komunisci z PiSu jak zwykle popisali sie swoja komusza mentalnoscia. Nie bedzei dla indywidualnych odbiorcow, ale za to dla firm :D czyli dla indywidualnych odbiorcow tez bedzie.

! Odpowiedz
49 17 ajwaj

Do tego UKR-ROS na dole
Skad zblizenie ROS-UKR

""Wpływowy magazyn „Time” nagle zwrócił uwagę na powazna konsekwencję amerykańskiego kryzysu politycznego: okazuje się, że Waszyngton porzuca Kijòw. Według amerykańskich dziennikarzy, a Ukraina czuje się coraz bardziej samotna i pozostawiona w obliczu dramatu impeachmentu w Waszyngtonie”".
PISa-PL zostanie sama z droga energia, otoczona "wrogami"

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
33 32 analityk000

Podwyżki dla odbiorców indywidualnych może i nie będzie (w co wątpie).
Dotkną za to przedsiębiorców, którzy to przerzucą wyższe koszty na...klientów.
Logika pisu coraz bardziej poraża tak samo jak wyborców tej wspaniałej partii (a niech mają prywaciarze jedni - niech płacą więcej, i taki jeden z drugim już nie pomyślą, że przedsiębiorca sobie od ust nie odejmie a całość kosztów przerzuci na konsumenta)...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
30 24 jes

A jaka to różnica, i tak indywidualny za te podwyżki zapłaci, tylko że w produktach. Szkoda tylko, że lepszy sort tego nie zrozumie.

! Odpowiedz
16 27 prosefor

Proponuje jednak wypisac sie z gry "CO2", wtedy nie trzeba bedzie nikomu podnosic.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne