REKLAMA

Sasin: Bon wakacyjny na najbliższym posiedzeniu Sejmu

2020-06-15 08:58
publikacja
2020-06-15 08:58
fot. vulcano / Shutterstock

Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierowany zostanie projekt dotyczący propozycji prezydenta o wprowadzeniu bonu wakacyjnego na każde dziecko w wysokości 500 zł na potrzeby wypoczynku krajowego - mówił w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego zapowiedział na początku czerwca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

"Na najbliższe posiedzenie Sejmu skierujemy odpowiedni projekt, który umożliwi w praktyce realizację zapowiedzi pana prezydenta (wprowadzenia bonu wakacyjnego - PAP). Chcemy, żeby jeszcze w te wakacje polskie rodziny z dziećmi mogły z tej propozycji prezydenta skorzystać" - powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia wicepremier Sasin.

Dodał, że z jednej strony będzie to wsparcie polskich rodzin, a z drugiej - wsparcie polskiej branży turystycznej, która przeżywa problemy w związku z epidemią koronawirusa.

"Chcemy zachęcić Polaków, aby spędzili wakacje w Polsce, a tym samym dali szansę branży turystycznej na to, aby przejść przez okres kryzysu w miarę suchą stopą" - powiedział wicepremier.(PAP)

pif/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
zkonopko
Po pierwsze Panie Sasin to nie jest żadna zachęta, tylko zmuszenie obywateli do konkretnego zachowania (albo zrobisz tak jak my ci karzemy, albo nie dostaniesz wsparcia). Po drugie to nie jest, żadne wsparcie dla rodzin skoro w okresie kryzysu nie może wydać tych pieniędzy jak chce tylko musi je przekazać branży turystycznej.
zkonopko
Po trzecie, takie obrazki jak na zdjęciu, to czekają na tych, którzy z bonu nie skorzystają, tylko pojadą za granicę. Po czwarte właśnie oni sfinansują bony reszcie, czyli znowu zostaną oszukani. Po piąte za to podziękują rządzącym w najbliższych wyborach. Po szóste, już nawet Bankier nie podaje na stronie głównej,Po trzecie, takie obrazki jak na zdjęciu, to czekają na tych, którzy z bonu nie skorzystają, tylko pojadą za granicę. Po czwarte właśnie oni sfinansują bony reszcie, czyli znowu zostaną oszukani. Po piąte za to podziękują rządzącym w najbliższych wyborach. Po szóste, już nawet Bankier nie podaje na stronie głównej, że to kolejna wypowiedź Sasina. Po siódme im więcej Sasina w mediach tym większa szansa na przegrane wybory mimo tak kiepskich kontrkandydatów.
wizytator
Podrożeją usługi turystyczne. Czyli stracą wszyscy bez dzieci i z dziećmi 18+.
antek10
Znowu ceny pójdą w górę bo rozdają kasę bonami.
plutarch
3 słowa: Seba, pakuj się.
ajmagik
Może tak inaczej rządzić naszymi pieniędzmi, co? Nikt nas nie pyta czy można zabrać ze wspólnej kieszeni jakieś środki i dać komu się chce. Dość, że zabrano nam aż do zimy prywatne pieniądze z rezerwacji wypoczynku w opcji first minute, rząd rozdaje prywatnym firmom rozmaite upusty i datki, to jeszcze bon dla turystyki,Może tak inaczej rządzić naszymi pieniędzmi, co? Nikt nas nie pyta czy można zabrać ze wspólnej kieszeni jakieś środki i dać komu się chce. Dość, że zabrano nam aż do zimy prywatne pieniądze z rezerwacji wypoczynku w opcji first minute, rząd rozdaje prywatnym firmom rozmaite upusty i datki, to jeszcze bon dla turystyki, bo wiceministrem jest milioner hotelarz i paru innych w rządzie i parlamencie. A TO INNYM BRANŻOM JEST LŻEJ? Dlaczego tysiące nas, Polaków, nie może wydać swoich pieniędzy latem na wypoczynek czy rehabilitację, tylko czekać prawie do zimy na zwrot, jeśli nastąpi w ogóle? W żadnym kraju na świecie tak bezczelnie nie zabiera się ludziom ich pieniędzy w czasie nieszczęścia, chyba, że jest stan wyjątkowy. Tu Emilewicz rzekła, rząd przyklepał, PAD podpisał wbrew UE, RPO, Konstytucji i własnemu narodowi. Touroperatorzy pobierają od nas środki na fundusz gwarancyjny, muszą być ubezpieczeni, powinni mieć oszczędności bo zyski biorą sobie, z nami się nie dzielą, to w imię czego ta wielka troska? W ostatni weekend nie było wolnego pokoju w Polsce, wolnego miejsca na parkingu, bez zachowania ostrożności, masek, odległości, parkując ludziom pod oknami szaleli zmęczeni Polacy. Wiozą rowery na dachu aut, hulajnogi i jadą do uzdrowisk by truć miejscowych. Taka kultura jest. To się nijak ma do turystyki, podobnie jak kosmiczne ceny nad morzem i w górach? To takich państwo ma wspierać z mojej biednej emeryckiej kieszeni? Niech hojny rząd się podzieli z hotelarzami ze swojej kieszeni, prywatnej, nie naszej. Leczenia wciąż nie ma, wszystko w większości nieczynne, badań się nie robi, na testy szkoda, ale miliardami w turystykę rzucą. Nie wasze pieniądze, więc darujcie sobie. To nie jest turystyka, to granda, pijani na drogach, łamanie przepisów, giną ludzie, hałas, spaliny, niszczenie wszystkiego co się da. Na koniec zapytam czy można być na stanowisku ministerialnym do spraw wypoczynku będąc właścicielem hoteli? Może to nie ma związku? A kto wymyśla te bony? Aż dziw bierze, że perukarz nie stworzył jeszcze bonów dla fryzjerów, choć może szkoda, bo im wcale nie jest łatwo. Jednak wstyd to ogromny, żeby milionerzy żebrali bonami o środki z budżetu. Hańba.
kondor_plus
To możliwe żeby nadal walić taką hipokryzją i propagandą po ostatnim długim weekendzie, gdzie miejscowości turystyczne przeżyły najazd turystów nie widziany chyba od kilku lat??? Ludzie, korki na drogach wczoraj trwały przez cały dzień, a niektóre drogi, np. DK11 były jednym wielkim korkiem, autostrady, Zakopane, To możliwe żeby nadal walić taką hipokryzją i propagandą po ostatnim długim weekendzie, gdzie miejscowości turystyczne przeżyły najazd turystów nie widziany chyba od kilku lat??? Ludzie, korki na drogach wczoraj trwały przez cały dzień, a niektóre drogi, np. DK11 były jednym wielkim korkiem, autostrady, Zakopane, Karkonosze - turysta na turyście, ceny jakby żadnego kryzysu nie było.
O czym ten sasin znowu mówi? Jakie to "wsparcie rodzin" i "wsparcie branży"????? To zwykłe wyborcze rozdawnictwo.
dwam
Pisze to ponownie moim zdaniem - PIS takim działaniami poniżyło pracujących ludzi którzy niewiele zarabiają a dzieci maja odchowane lub ich nie maja oni naprawdę liczyli na 1000 pln na swoje pierwsze wakacje od wielu lat... czuja sie pogardzani przez Dude i cala ta dobra zmianę

Powiązane: Bon turystyczny – 500 zł na wakacje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki