REKLAMA

Samsung zniszczy wszystkie Galaxy Note 7

2016-10-14 12:51
publikacja
2016-10-14 12:51

Samsung ogłosił w tym tygodniu wstrzymanie produkcji i wycofanie ze sprzedaży smartfona Galaxy Note 7. Producent zaapelował do właścicieli tych telefonów, aby natychmiast przestali ich używać. Samsung nie ma zamiaru naprawiać wadliwych telefonów i planuje je wszystkie zniszczyć.

Samsung zniszczy wszystkie Galaxy Note 7 / fot. Kim Hong-Ji / FORUM

Po pierwszych donosach o wybuchających podczas ładowania bateriach Samsunga Galaxy Note 7 koncern rozpoczął program wymiany wszystkich egzemplarzy najnowszego smartfona na nową partię z ulepszonym akumulatorem. Okazało się jednak, że nowe wersje także mogą być niebezpieczne, a ich baterie wybuchać. Efekt? Samsung musiał w ciągu dwóch miesięcy dwukrotnie wycofywać Galaxy Note 7 ze sklepowych półek.

Południowokoreański producent poprosił użytkowników o natychmiastowe wyłączenie potencjalnie niebezpiecznych telefonów i zaprzestanie ich używania. Jak poinformował w rozmowie z Bankier.pl Olaf Krynicki, rzecznik Samsunga w Polsce, producent pracuje obecnie nad rozpoczęciem programu wymiany Galaxy Note 7. W zamian za grożący wybuchem smartfon koncern ma zaproponować klientom model Galaxy S7 Edge lub zwrot pieniędzy.

Wymianie ma podlegać 2,5 miliona telefonów na całym świecie. Samsung nie zamierza ich już jednak naprawiać lub odnawiać i wypuszczać na rynek. Jak donosi serwis The Verge, firma postanowiła zutylizować całą serię telefonów. Każdy egzemplarz Galaxy Note 7 ma zostać zniszczony. Producent nie podał szczegółów co do procesu pozbywania się grożących wybuchem smartfonów, jego przedstawiciel zapewnił jednak, że zrobi to „w bezpieczny sposób”. Samsungowi mogą teraz patrzeć na ręce organizacje ekologiczne i zażądać, by ujawnił publicznie, w jaki sposób zutylizuje tak dużą liczbę urządzeń.

Kłopoty Samsunga z Galaxy Note 7 wymiernie odbiją się na wynikach finansowych firmy. Spółka poinformowała, że przez wybuchające smartfony straci co najmniej 5,3 mld dolarów. Zapewniła jednak, że ma środki na pokrycie strat. Koncern podkreślił, że spodziewa się wygenerować w trzecim kwartale br. przychód operacyjny w wysokości 4,6 mld dolarów.

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~Norbert
No bo Samsung jest trochę za uczciwy, jak na wymogi obecnego rynku. Na kilka milionów sprzedanych egzemplarzy, samozapłon nastąpił w około 32 przypadkach. Przecież jest to błąd statystyczny. I z tego powodu, niszczyć najlepszą konstrukcję na rynku? Niech się uczą od Apple, 12 tysięcy wybuchów od początku produkcji No bo Samsung jest trochę za uczciwy, jak na wymogi obecnego rynku. Na kilka milionów sprzedanych egzemplarzy, samozapłon nastąpił w około 32 przypadkach. Przecież jest to błąd statystyczny. I z tego powodu, niszczyć najlepszą konstrukcję na rynku? Niech się uczą od Apple, 12 tysięcy wybuchów od początku produkcji iPhone i cisza. iPhone nadal sprzedają.
~konrad
ciekawe czy jakby ten błąd statystyczny doprowadziły do poparzenia twojego dziecka, to tteż byś tak namwiał do bycia nieuczciwym.
~Miruś
Do licha, najlepszy smartfon na rynku. Chciałem po kilku miesiącach oszczędzania go kupić. I znowu czekanie rok na następny. Mój znajomy go ma. Faktycznie jest cacuszkiem technologicznym.Kolega mówi, że nie za nic go nie odda, chyba, że zdalnie go zdezaktywują.
~Marek
Zdezaktywują go poprzez eksplozję baterii. XD
~Marta
niestety nie warto "nie oddac", zadnych update nie bedzie, oprogramowania od deweloperow tez raczej braknie... :(
~autor
To tylko świadczy jaki jest prawdziwy koszt telefonu, że bardziej opłaca się zrobić nowy niż przelutować baterię.
~ale-wtopa
Ale wtopa! - tylko tak to można określić.

P.S.
Dla poprawy humoru tym co nabyli ten egzemplarz komóry, proponuję wysłuchać piosenki Kabaretu Moralnego Niepokoju właśnie pod tytułem: Ale Wtopa!
Oto link:
https://www.youtube.com/watch?v=Y6eJcGiTEio
~ded
nie wiedzą jak zutylizować, przyjmę za darmo milion sztuk...
~Majki
Utylizacja rękami Hindusów, w "bogatych" dzielnicach Indii.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki