REKLAMA

Sąd zatwierdził układ z wierzycielami Satis Group

2020-03-10 13:48
publikacja
2020-03-10 13:48

Sąd Rejonowy w Warszawie zatwierdził układ z wierzycielami Satis Group - podała spółka w komunikacie.

fot. Mateusz Wlodarczyk / / FORUM

Satis podał, że układ został przyjęty 2 grudnia 2019 roku.

Propozycje układowe zakładają podział wierzycieli na dwie grupy.

Pierwsza grupa obejmuje wierzycieli, którym przysługują wierzytelności objęte układem z mocy prawa lub za zgodą wierzyciela, których suma nie przekracza kwoty 5 tys. zł na dzień 7 lipca 2019 r., a druga grupa obejmuje wierzycieli, którym przysługują wierzytelności, których suma przekracza kwotę 5 tys. zł na dzień 7 lipca 2019 r.

Zgodnie z treścią układu, propozycja spłaty dla wierzycieli zaliczonych do kategorii pierwszej zakłada spłatę kwoty zadłużenia w wysokości uznanej na spisie wierzytelności, powiększonej o odsetki ustawowe za opóźnienie. Spłata wierzycieli zaliczanych do tej grupy ma nastąpić do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym dojdzie do uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu.

Propozycja spłaty dla wierzycieli zaliczonych do kategorii drugiej zakłada umorzenie 99,99 proc. wartości wierzytelności, umorzenie należności z tytułu odsetek oraz innych należności ubocznych powstałych po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, zapłatę odsetek ustawowych za ewentualne opóźnienie w spłacie kwoty wierzytelności oraz spłatę pozostałej kwoty zadłużenia do ostatniego dnia trzeciego miesiąca kwartału kalendarzowego,

począwszy od czwartego pełnego kwartału kalendarzowego przypadającego po kwartale kalendarzowym, w którym uprawomocni się postanowienie o zatwierdzeniu układu. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki