REKLAMA

Sąd zatwierdził układ z wierzycielami Satis Group

2020-03-10 13:48
publikacja
2020-03-10 13:48

Sąd Rejonowy w Warszawie zatwierdził układ z wierzycielami Satis Group - podała spółka w komunikacie.

/ fot. Mateusz Wlodarczyk / FORUM

Satis podał, że układ został przyjęty 2 grudnia 2019 roku.

Propozycje układowe zakładają podział wierzycieli na dwie grupy.

Pierwsza grupa obejmuje wierzycieli, którym przysługują wierzytelności objęte układem z mocy prawa lub za zgodą wierzyciela, których suma nie przekracza kwoty 5 tys. zł na dzień 7 lipca 2019 r., a druga grupa obejmuje wierzycieli, którym przysługują wierzytelności, których suma przekracza kwotę 5 tys. zł na dzień 7 lipca 2019 r.

Zgodnie z treścią układu, propozycja spłaty dla wierzycieli zaliczonych do kategorii pierwszej zakłada spłatę kwoty zadłużenia w wysokości uznanej na spisie wierzytelności, powiększonej o odsetki ustawowe za opóźnienie. Spłata wierzycieli zaliczanych do tej grupy ma nastąpić do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym dojdzie do uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu.

Propozycja spłaty dla wierzycieli zaliczonych do kategorii drugiej zakłada umorzenie 99,99 proc. wartości wierzytelności, umorzenie należności z tytułu odsetek oraz innych należności ubocznych powstałych po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego, zapłatę odsetek ustawowych za ewentualne opóźnienie w spłacie kwoty wierzytelności oraz spłatę pozostałej kwoty zadłużenia do ostatniego dnia trzeciego miesiąca kwartału kalendarzowego,

począwszy od czwartego pełnego kwartału kalendarzowego przypadającego po kwartale kalendarzowym, w którym uprawomocni się postanowienie o zatwierdzeniu układu. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki