REKLAMA

Sąd zatwierdził układ Unified Factory

2020-05-14 12:56
publikacja
2020-05-14 12:56
Sąd zatwierdził układ Unified Factory
Sąd zatwierdził układ Unified Factory
/ Puls Biznesu

Sąd Rejonowy w Warszawie zatwierdził układ w przyspieszonym postępowaniu układowym spółki Unified Factory - poinformowała spółka w komunikacie.

W lutym spółka poinformowała w aktualizacji propozycji układowych, że chce przeznaczać 60 proc. zysków na spłatę obligacji serii C i D w latach 2021-2029. W ten sposób spłacone miałoby zostać minimalnie 14 mln zł z obligacji o wartości 25 mln zł. Dodatkowo, spółka proponowała konwersję 7,6 proc. wierzytelności na akcje.

Spółka podawała, że chce spłacić część zobowiązań wynikających z emisji obligacji w dziewięciu, rosnących z roku na rok ratach, począwszy od 30 listopada 2021 roku. Na spłatę miało trafiać 60 proc. jednostkowego zysku netto spółki za poprzedni rok.

Unified Factory proponowało również konwersję 7,56 proc. wartości obligacji, czyli 1,89 mln zł, na akcje spółki nowej emisji. Spółka chciała wyemitować w tym celu 2,1 mln akcji po cenie 0,9 zł za walor.

Dodatkowo, zobowiązania wobec obligatariuszy miały zostać częściowo zaspokojone poprzez przejęcie przez nich zastawu w postaci 2,26 mln akcji spółki. Pozostała część głównej kwoty wierzytelności oraz odsetki miały zostać umorzone.

Unified Factory złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości w lipcu 2019 roku. W listopadzie 2018 roku Sąd Rejonowy w Warszawie wydał postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego spółki, po tym jak Unified Factory złamał część warunków emisji obligacji, co dało obligatariuszom możliwość wystąpienia z żądaniem przedterminowego wykupu papierów o wartości 25 mln zł.

Problemy spółki rozpoczęły się w kwietniu 2018 roku, kiedy Prokuratura Regionalna w Szczecinie przedstawiła zarzuty prezesowi Unified Factory, Maciejowi Oknińskiemu. Zarzuty dotyczyły funkcjonowania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw skarbowych i legalizacją korzyści uzyskanych w wyniku popełnianych przestępstw. W ocenie prokuratury, w popełnieniu tych przestępstw uczestniczyła Unified Factory i osoby związane z tym podmiotem. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki