REKLAMA

Sąd zatwierdził układ TXM przyjęty w postępowaniu restrukturyzacyjnym

2020-06-17 14:32, akt.2020-06-17 15:01
publikacja
2020-06-17 14:32
aktualizacja
2020-06-17 15:01
Sąd zatwierdził układ TXM przyjęty w postępowaniu restrukturyzacyjnym
Sąd zatwierdził układ TXM przyjęty w postępowaniu restrukturyzacyjnym
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Sąd Rejonowy w Warszawie zatwierdził układ przyjęty w toku przyspieszonego postępowania układowego toczącego się wobec TXM - podała spółka w komunikacie. TXM chce kontynuować optymalizację kosztów i ocenia, że obecnie kluczowa jest odbudowa poziomów sprzedaży.

"Dziś kluczowa dla nas jest odbudowa zakładanych poziomów sprzedaży, kontynowanie procesów optymalizacji kosztów w reakcji na nową rzeczywistość rynkową, jaka nastąpiła w marcu. Ale dziś jesteśmy tutaj ostrożnymi optymistami" – powiedziała, cytowana w komunikacie prasowym, wiceprezes TXM Agnieszka Smarzyńska.

Zatwierdzenie układu jest kolejnym etapem w ramach wdrożonego wobec spółki postępowania restrukturyzacyjnego - oznacza jego formalne zakończenie i wejście w etap wykonywania układu.

Plan restrukturyzacyjny został złożony we wrześniu 2019 r.

Warunki układu zakładają m.in. konwersję należności głównych wierzycieli na akcje TXM w wysokości 65 proc. ich wartości.

"Poprzez konwersję wierzytelności na akcje, zapewnione zostanie głównym wierzycielom, zwłaszcza z grupy dostawców towarowych, poczucie właścicielskie w stosunku do TXM. Dla większości z nich możliwość dystrybucji produktów poprzez sieć TXM jest bardzo istotnym aspektem funkcjonowania ich autonomicznych biznesów" - powiedział wiceprezes TXM Marcin Łużniak.

Łączna wartość wierzytelności objętych układem wynosi 122 mln zł.

Zgodnie z przyjętymi propozycjami układowymi kapitał spółki ma zostać zwiększony o kwotę 71,4 mln zł w konsekwencji konwersji zobowiązań, a spółka przystąpi do realizowania przyjętych harmonogramów ratalnych spłaty zobowiązań.

Spłaty od czerwca 2021 r. obejmą wierzycieli handlowych, a jednorazowe spłaty w sierpniu 2020 r. obejmą wierzycieli handlowych o wartości wierzytelności do 5 tys. zł.

Dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaplanowano spłaty w trybie miesięcznym począwszy do stycznia 2021 r., a dla obligatariuszy jednorazowo na koniec roku 2026.

Dodatkowo, umorzona ma zostać kwota 15,9 mln zł zobowiązań spółki, z czego 14 mln zł stanowią zobowiązania finansowe wobec banków, a 1,9 mln zł zobowiązania wobec podmiotów powiązanych. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki