REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Sąd otworzył postępowanie sanacyjne wobec Komputronika

2020-03-10 13:30
publikacja
2020-03-10 13:30

Sąd Rejonowy w Poznaniu wydał postanowienia o otwarciu wobec spółek Komputronik i Komputronik Biznes postępowania sanacyjnego - podała spółka w komunikacie.

fot. Marek Wiśniewski / / FORUM

Wcześniej Komputronik informował o złożeniu 2 marca w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto wniosków o otwarcie postępowania sanacyjnego. Komputronik rozpoczął rozmowy z bankami w celu uzgodnienia dalszego modelu finansowania działalności spółki.

Wraz z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego, Komputronik oraz Komputronik Biznes sp. z o.o. złożyły wstępny plan restrukturyzacyjny. W przypadku obydwu spółek zakłada on m.in umorzenie wysokości wierzytelności głównych o 40 proc. i ich spłatę w kwartalnych ratach, umorzenie całości odsetek od zaległych wierzytelności należnych wierzycielom do dnia otwarcia postępowania sanacyjnego oraz po tym dniu i umorzenie całości pozostałych wierzytelności ubocznych (koszty, opłaty, kary umowne itp.) od wszystkich rodzajów długów. Spółki planują także ok. 20-proc. redukcję zatrudnienia. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
jendreka
Tak się rozwijają firmy na gpw.za pieniądze Polaków zresztą, frajerów.
marianpazdzioch
A ja dziwiłem się jak to w ogóle działa przy takich długach. I jeszcze jakieś dywidendy płaciło. Zresztą w tym modelu funkcjonuje większość internetowych sprzedwców elektroniki. No i nadeszła odpowiedź...

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki