REKLAMA

Sąd w Teksasie blokuje decyzję Bidena ws. migrantów

2021-01-26 22:02
publikacja
2021-01-26 22:02
fot. KEVIN LAMARQUE / Reuters

Sędzia federalny w Teksasie we wtorek tymczasowo zablokował działania administracji nowego prezydenta USA Joe Bidena, mające na celu wstrzymanie na okres 100 dni deportacji niektórych imigrantów. To pierwsze takie niepowodzenie Bidena.

Decyzję taką podjął sędzia Drew Tipton, mianowany przez poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa. Tym samym działania nowej administracji w sprawie wstrzymania deportacji części imigrantów zostały zablokowane na terytorium Stanów Zjednoczonych na okres 14 dni. Oczekuje się, że administracja Bidena odwoła się od orzeczenia.

Biden w trakcie kampanii obiecał, że wprowadzi 100-dniowe moratorium na deportacje. To podejście mocno kontrastuje z tym prezentowanym przez Trumpa.

Po objęciu najwyższego urzędu w USA przez Demokratę w ubiegłym tygodniu departament bezpieczeństwa krajowego (Department of Homeland Security - DHS) nakazał wstrzymanie niektórych deportacji, by umożliwić resortowi sprawniejszą odpowiedź na "wyzwania operacyjne" na granicy USA i Meksyku podczas pandemii koronawirusa.

Skargę formalną na ten dokument złożył w piątek prokurator generalny Teksasu Ken Paxton. Wskazał on, że planowane przez rząd USA działania znacząco zwiększą koszty edukacji i opieki zdrowotnej, gdyż większa liczba imigrantów pozostanie w Teksasie nielegalnie.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

mobr/ mal/

Źródło:PAP
Tematy

Jak odzyskać pieniądze. Sposoby na dłużników.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Imigracja do USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki