REKLAMA

Sąd w Finlandii zasądził od Elektrobudowy ok. 8 mln euro na rzecz związku zawodowego

2018-12-17 19:46
publikacja
2018-12-17 19:46

Sąd Rejonowy w Pori w Finlandii zasądził zapłatę przez Elektrobudowę na rzecz Fińskiego Związku Zawodowego Pracowników Branży Elektrycznej łącznie ok. 8 mln euro plus odsetki oraz ok. 0,4 mln euro kosztów procesu i ok. 0,1 mln euro odszkodowania - podała Elektrobudowa w komunikacie.

/ materiały dla mediów

Spór dotyczył roszczeń związku zawodowego, wynikających z umów o pracę pracowników delegowanych przez Elektrobudowę do realizacji prac przy projekcie budowy elektrowni atomowej OLKILUOTO 3 w Finlandii.

Wyrok został wydany w pierwszej instancji i jest nieprawomocny.

"Spółka nie zgadza się z wyrokiem co do zasady, jak również co do wysokości poszczególnych roszczeń. Spółka i kancelarie prawne są w trakcie analizy uzasadnienia wyroku" - podano w komunikacie.

"Wyrok w ocenie spółki narusza zasady prawa europejskiego, a także podstawowe zasady porządku prawnego w Polsce i z tych względów spółka podjęła decyzję o zaskarżeniu wyroku" - dodano.

Elektrobudowa podała, że w toku postępowania apelacyjnego, a w razie potrzeby również w toku postępowania kasacyjnego w Finlandii, złoży wniosek o skierowanie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wniosku o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym w przedmiocie zgodności fińskiego układu zbiorowego pracy z przepisami dyrektywy.

"Związek Zawodowy opiera roszczenia na obowiązującym w Finlandii układzie zbiorowym pracy branży elektrycznej, do którego spółka nie przystąpiła, ani od początku realizacji projektu nie była przez związek zawodowy powiadomiona o konieczności jego stosowania" - podała Elektrobudowa.

Wyrok pierwszej instancji został wydany po siedmiu latach od złożenia pozwu. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wektorwg
I to są związki zawodowe. A nie te nasze popierdółki przyklejone do państwowych molochów
search
Jak doic to durnych polaczkow, nasze to doja caly narod byle by byly kupony w Baltyku dla Pana ipieska kacperka ze zlota miseczka

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki