REKLAMA

Sąd uchylił postanowienie ws. umorzenia postępowania sanacyjnego Hawe Telekom

2019-01-17 15:56
publikacja
2019-01-17 15:56

Sąd okręgowy w Warszawie uchylił postanowienie w sprawie umorzenia postępowania sanacyjnego oraz nieprzyjęcia układu w Hawe Telekom, spółki zależnej Mediatel - podał Mediatel w komunikacie. Sąd przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.

fot. / / YAY Foto

Jak podano w komunikacie prasowym, sąd podjął decyzję rozpatrując zażalenia spółki i wierzyciela - Grupy Lotos, a zarząd prowadzi rozmowy z wierzycielami na temat przyszłości firmy.

W opinii zarządu, decyzja sądu oznacza konieczność powtórzenia głosowania układu i pozwoli na przyśpieszenie stabilizacji sytuacji w spółce.

"Hawe Telekom jest w lepszej sytuacji finansowo-rynkowej niż na początku procesu restrukturyzacji. Spółka realizując długoterminową strategię generuje dodatnie przepływy pieniężne z prowadzonej działalności, a w ciągu kilku ostatnich miesięcy przeprowadziła kolejne inwestycje m.in. w uzbrojenie infrastruktury w dodatkowy kabel światłowodowy, a także system transmisyjny i system nadzoru sieci Fiber Doctor" - napisano w komunikacie.

"Jestem przekonany, że w obecnych realiach decyzja sądu odwoławczego przyśpieszy zawarcie układu z wierzycielami. W mojej ocenie w ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło do znaczącego zbliżenia się stanowisk zarządu oraz największych wierzycieli w zakresie sposobu restrukturyzacji poprzez wprowadzenia do spółki inwestora, który spłaciłby znaczącą część długu i zapewnił Hawe Telekom środki na dalsze inwestycje (...) Przed nami kolejne negocjacje i kolejne głosowanie. Jestem przekonany, że w tym roku doprowadzimy do układu" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes zarządu Hawe Telekom Paweł Paluchowski.

Na początku sierpnia 2018 roku spółka informowała, że układ w Hawe Telekom nie został przyjęty. Zarząd spółki nie zgadzał się z postanowieniami sądu i zapowiadał wniesienie zażalenia. 20 sierpnia 2018 roku spółka złożyła zażalenie na postanowienie sądu. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki