26,5000 zł
0,00% 0,0000 zł
Novitus SA (NVS)

Planowana transakcja odwrotnego przejęcia Emitenta

Zarząd SPAC I S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: „Spółka”, „Emitent”), nawiązując do treści raportu bieżącego nr 18/2015 z dnia 7 maja 2015 r., informuje o planowanej transakcji odwrotnego przejęcia Emitenta. W dniu dzisiejszym wpłynęło do Spółki podpisane Porozumienie inwestycyjne, przedmiotem którego jest zamiar nabycia przez Spółkę od Inwestora 66,6% akcji w kapitale zakładowym spółki prawa amerykańskiego CoGyn Pharmaceuticals, Inc. z siedzibą w Nowym Jorku (dalej: „CoGyn”). W rezultacie CoGyn stanie się spółką zależną od Emitenta i poprzez Emitenta będzie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (na rynku NewConnect). Na podstawie przedmiotowego Porozumienia Emitent zobowiązał się do uiszczenia zadatku w wysokości ok. 9,54 mln zł na poczet ceny sprzedaży akcji CoGyn. W związku z zobowiązaniami Inwestora wobec Emitenta na łączną kwotę ok. 9,54 mln zł, wzajemne wierzytelności zostały potrącone na mocy umowy potrącenia zawartej dnia 19 października 2015 r., której podpisany przez Inwestora egzemplarz wpłynął do Spółki w dniu dzisiejszym.

CoGyn jest specjalistyczną firmą farmaceutyczną, która rozwija nowe systemy kontrolowanego dozowania leków generycznych mających zastosowanie głównie w leczeniu licznych chorób i dolegliwości kobiet. Zalety technologii CoGyn obejmują m.in.: zwiększenie skuteczności terapii, zmniejszenie wielkości podawanej dawki leku, ograniczenie kosztów leczenia. W ocenie Emitenta istnieje ogromny potencjał rozwoju rynku w powyższym zakresie, a dzięki nabyciu akcji CoGyn możliwe będzie rozszerzenie działalności operacyjnej Emitenta o działalność z tym związaną.

Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że w związku z planowaną transakcją odwrotnego przejęcia Emitenta na dzień 2 listopada 2015 r. zwołane zostało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, którego porządek obrad obejmuje podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu w zakresie nazwy Spółki – zmieniona nazwa będzie odzwierciedlała nową strategię biznesową Emitenta oraz w zakresie zmian w składzie Rady Nadzorczej – do składu organu powołane zostaną osoby bezpośrednio związane z CoGyn.

Zarząd Spółki uważa powyższą informację za istotną ze względu na jej wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą oraz finansową Emitenta, a także konieczną zmianę strategii rozwoju Spółki w związku z planowanym rozszerzeniem działalności.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2) Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".
Źródło: NewConnect - komunikaty spółek (EBI)
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.