REKLAMA

SMS Kredyt tworzy nowy biznes z InPost

2012-03-07 07:00
publikacja
2012-03-07 07:00

SMS Kredyt Holding SA wraz z InPost Finanse z Grupy Integer.pl tworzą spółkę ProfesKasa SA. Spółka będzie zrzeszać pod własną marką punkty mikropłatności działające na terenie całego kraju.


Jest to kolejny projekt – po współpracy w zakresie oferowania pożyczek gotówkowych SMS Kredyt w punktach InPost Finanse - który spółki tworzą razem. ProfesKasa rozpocznie działalność operacyjną w kwietniu 2012 roku, a dzięki udziałowi InPost Finanse, nowo powołana spółka do końca września 2012 roku będzie dysponować siecią zrzeszającą około 500 punktów przyjmujących opłaty.


Rynek płatności w Polsce jest rozdrobiony i obejmuje kilkanaście tysięcy punktów działających obecnie samodzielnie lub na zasadzie franszyzy. ProfesKasa SA zaoferuje podmiotom przyjmującym płatności kompleksową usługę organizacyjną, prawną oraz informatyczną, która zapewni możliwość dalszego działania, zgodnego z nową ustawą o usługach płatniczych.


- Wejście w życie ustawy o usługach płatniczych naszym zdaniem jest okazją do rentownej inwestycji na tym rynku. Ustawa zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla konsumentów korzystających z punktów opłat oraz nadzór Komisji Nadzoru Finansowego nad podmiotami świadczącymi takie usługi – mówi Marcin Tokarek, prezes zarządu SMS Kredyt Holding SA.


SMS Kredyt oraz InPost Finanse planują ponadto dodatkowe inicjatywy biznesowe, zwiększające potencjalnie źródło przychodów ProfesKasy, którym będzie dystrybucja produktów oferowanych przez obie Spółki. Ma to istotnie zwiększać rentowność przedsięwzięcia oraz stanowić dodatkową zachętę dla punktów do współpracy z ProfesKasą.

Do końca 2013 roku celem strategicznym ProfesKasa SA jest przekroczenie 5% udziału na rynku przyjmowania płatności w Polsce, co oznacza nawiązanie współpracy z około 1.000 punktów.

W nowej inwestycji SMS Kredyt Holding SA będzie posiadał ponad 50% akcji, InPost zaś 25%. Pozostałe akcje ProfesKasa S.A. zostaną objęte przez inwestorów w planowanej ofercie prywatnej, która rozpocznie się w najbliższym czasie. Z oferty prywatnej Spółka zamierza pozyskać do 3 mln PLN. Po przeprowadzonej ofercie spółka zadebiutuje na rynku NewConnect.


Działający na polskim rynku od 2007 roku InPost Finanse, jako niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy, konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku. Działalność Spółki opiera się na strategicznej sieci oddziałów InPost, wykorzystując jednocześnie potencjał logistyczny i kadrowy Grupy Integer.pl./ SMS Kredyt
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki