REKLAMA

SKOK Wołomin okazją stulecia

2018-12-14 01:22
publikacja
2018-12-14 01:22

Kasa będzie wystawiona na przetarg za 1 zł - bez 200 mln zł zdeponowanych przez syndyka na lokatach - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

/ fot. Anatol Chomicz / FORUM

Gazeta podaje, że w tym miesiącu w postępowaniu upadłościowym, jakie trwa w sądzie, zapadły "kluczowe dla tysięcy kredytobiorców i członków SKOK decyzje".

Zgodnie z informacjami "Rzeczpospolitej" 6 grudnia nowy sędzia komisarz zdecydował o wystawieniu przedsiębiorstwa bankowego SKOK Wołomin na sprzedaż - za cenę wywoławczą 1 zł. Nabywca, którym zgodnie z prawem może być tylko inny bank, przejmie m.in. zobowiązania kasy wobec jej klientów w kwocie 119 mln zł oraz, niestety, tylko 356 tys. zł w gotówce - bo zgodnie z decyzją sądu z przetargu wyłączono blisko 200 mln zł gotówki zgromadzonej w upadłej kasie ze spłat kredytów spływających podczas blisko czterech lat trwania postępowania upadłościowego.

Jak zaznacza dziennik, przy takiej koncepcji sprzedaży można odnieść wrażenie, że kasa jest dla potencjalnego banku-nabywcy nic nie warta - świadczyć ma o tym symboliczna złotówka. Jednak bank, który przystąpiłby do przetargu, zrobiłby doskonały interes. (PAP)

sno/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
sublt2
Lucap
Sytuacja nie jest identyczna,
SKOK WOŁOMIN: kasa wyprowadzona poprzez słupy, firma stała się wydmuszką bez aktywów, bo kredytobiorcy/słupy dostali informacje że nikt się po te pieniądze nie zgłosi i to się dzieje na naszych oczach. Teraz piorą kasę.
Idea/Getin to banki, które mają aktywa, nie wiemy
Lucap
Sytuacja nie jest identyczna,
SKOK WOŁOMIN: kasa wyprowadzona poprzez słupy, firma stała się wydmuszką bez aktywów, bo kredytobiorcy/słupy dostali informacje że nikt się po te pieniądze nie zgłosi i to się dzieje na naszych oczach. Teraz piorą kasę.
Idea/Getin to banki, które mają aktywa, nie wiemy jakiej jakości ale mają.
To nie to samo.
lucap
Śmieszne komentarze niektórych hipokrytów. Gdy brano pod uwagę identyczny łagodniejszy czarny scenariusz z Idea Bank to wszyscy lamentowali że za złotówę będą nacjonalizować bank. KNF w tamtych czasach dał d... że pozwolił upaść SK BANK i SKOK Wołomin a teraz zostały potężne straty dla państwa i ponad 800 osób Śmieszne komentarze niektórych hipokrytów. Gdy brano pod uwagę identyczny łagodniejszy czarny scenariusz z Idea Bank to wszyscy lamentowali że za złotówę będą nacjonalizować bank. KNF w tamtych czasach dał d... że pozwolił upaść SK BANK i SKOK Wołomin a teraz zostały potężne straty dla państwa i ponad 800 osób oskarżonych, chociaż przez rok czasu wiedzieli co tam się dzieje.
kaczka-po-smolensku
a co z długami Wołomina ? portfel warty 2 mld zł kto to kupi i za ile
search
Mysle ze zwiakowcy z S moga kupic i pokazac calej polsce jak prowadzi sie spolke i placi godziwe pieniadze. Prezesem moze zostac Sniadek a vickiem oczywiscie Kacperek
dziki_losos
Czemu tylko bank może ich kupić? Ja bym sobie nabył i postawił gdzieś na półce, tak o, na pamiątkę.
pis_po_jedno_zlo
Czy w pakiecie kupuje się całą mafię PIS, która tworzyła SKOK? Jak tak to biorę i Grzegorza B. wysyłam do gułagu:P

Powiązane: SKOK-i na cenzurowanym

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki