REKLAMA

Rzeczniczka Bidena: Utrzymamy restrykcje na przyjazdy z Europy

2021-01-19 02:40
publikacja
2021-01-19 02:40
Rzeczniczka Bidena: Utrzymamy restrykcje na przyjazdy z Europy
Rzeczniczka Bidena: Utrzymamy restrykcje na przyjazdy z Europy
fot. tratong / / Shutterstock

Nowa administracja utrzyma restrykcje na przyjazdy ze Strefy Schengen, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Brazylii - przekazała w poniedziałek Jen Psaki, która od 20 stycznia będzie rzeczniczką Białego Domu. Wcześniej prezydent Donald Trump ogłosił, że przestaną one obowiązywać 26 stycznia.

"Przy pogarszającej się sytuacji pandemicznej i bardziej zaraźliwymi mutacjami pojawiającymi się na świecie, to nie jest czas na znoszenie restrykcji na międzynarodowe podróże. Zgodnie z radą naszego medycznego zespołu, administracja (Bidena) nie zamierza znosić tych restrykcji 26 stycznia" - napisała Psaki na Twitterze.

Zapowiedziała, że ekipa Joe Bidena planuje "wzmocnić środki ochrony zdrowia publicznego związane z podróżami międzynarodowymi".

Trump poinformował w poniedziałek, że od 26 stycznia zniesione będą restrykcje wjazdu do Stanów Zjednoczonych obejmujące większość podróżnych przybywających ze strefy Schengen, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Brazylii.

Władze USA ograniczenia te nałożyły w marcu. Zgodnie z nimi, zakazane jest wpuszczenie na terytorium Stanów Zjednoczonych większości osób bez amerykańskiego paszportu, które w ciągu 14 dni przed przylotem do USA przebywały w Strefie Schengen, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Brazylii. Departament Stanu USA przewiduje pewne wyjątki, związane z ochroną zdrowia czy bezpieczeństwem narodowym. Obejmują one także niektórych europejskich inwestorów, naukowców, studentów czy dziennikarzy.

Ogłoszony przez Trumpa koniec restrykcji przypada na ten sam dzień, w którym wchodzą w życie nowe wymagania nakazujące okazanie negatywnego testu na Covid-19 dla prawie wszystkich pasażerów międzynarodowych linii lotniczych przybywających do Stanów Zjednoczonych. Krok taki zatwierdziło 12 stycznia amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Linie lotnicze miały nadzieję, że nowe wymogi dotyczące testów doprowadzą do zniesienia restrykcji, które ograniczyły ruch lotniczy z niektórych krajów europejskich nawet o 95 procent. W ostatnich dniach naciskali w tej sprawie wysokich rangą urzędników Białego Domu.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

mobr/wr/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (10)

dodaj komentarz
159120br
Dziś dzień zero. Jutro wielka akcja zacznie się. W głównych mediach będą audycje generałów o stanie wyjątkowym. Jeżeli Biden pójdzie do Kapitolu, to możliwe, że wyjdzie z niego aresztowany. J. F. Kennedy zostanie pomszczony. Generałowie będą rządzić do 6 tygodni i w tym czasie oczyszczą stanowczą miotłą bagno.
piwic
Droga rzeczniczko, a czy Bidenowi zdjęli już tę kulę z nogi?
piwic
To rzeczniczka nie wie, że jutro nie będzie żadnego zaprzysiężenia, czy tylko udaje? A tak w kwestii formalnej, kiedy rzeczniczka ostatnio oglądała tego swoje Bidena?
pozhoga
,,ekipa Joe Bidena"
Facet po 70-ce każący mówić do siebie ,,Józiu" to w sumie żałośnie infantylne.
grzegorzkubik
Tak ale muzułmańscy emigranci ucinający głowy mają wolnąrękę. Oj będzie miał Biden i jego ekipa przerąbane wśród Amerykanów.
spinart
Zastanawiam się, skąd się biorą kretyni piszący takie komentarze.
lorelie
Na wyjazd do tego syfu pomimo zniesienia wiz jakoś chętnych Europejczyków brak... 10% amerykanów mieszka w przyczepach kempingowych :) 3% to analfabeci, prawie połowa pochodzi z afryki
spinart
Zastanawiam się, skąd się biorą kretyni piszący takie komentarze
lorelie odpowiada spinart
Prawda w oczy kole komuchu
marynapilecka
Kiedy czerwone flagi na Kapitolu?

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki