Rząd szykuje program "Ciąża Plus"? Kobiety w ciąży dostaną darmowe leki

"Fakt" dotarł do projektu ustawy wprowadzającej nowy program rządu. Chodzi o "Ciążę Plus". W przyszłym roku ciężarne kobiety w razie choroby mają mieć zagwarantowane leki - czytamy w poniedziałkowym wydaniu dziennika.

(fot. Anatol Chomicz / FORUM)

Jak podaje gazeta, program miał zostać wprowadzony do końca roku. "Gotowy jest już projekt ustawy, a jego założenia zostały w zeszły czwartek przyjęte przez Komitet Społeczny Rady Ministrów" - dodaje.

Według "Faktu" projekt przewiduje, że utworzona zostanie specjalna lista leków refundowanych "C", na której znajdą się preparaty najczęściej przepisywane ciężarnym. "Ale uwaga - darmowe będą tylko leki na receptę, np. na nadciśnienie, cukrzycę ciążową czy utrzymanie ciąży, i to zaordynowane przez ginekologa, lekarza rodzinnego lub specjalistę, który opiekuje się ciężarną" - czytamy.

Zgodnie z ustaleniami "Faktu", Ministerstwo Zdrowia od momentu wejścia w życie ustawy będzie mieć cztery miesiące na przygotowanie listy leków. "Koszt programu to 20 milionów złotych rocznie. Co ważne, państwo dopłacać będzie do leków od momentu poczęcia - także w przypadku ciąży z in vitro" - podaje dziennik.(PAP)

agzi/ pad/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 samsza

Leki też szkodzą, zachęcanie do ich spożycia może się skończyć wadami dziecka. Bezpieczniej wprowadzić darmowe posiłki dla ciężarnych.

! Odpowiedz
4 1 samsza

Acha, najbardziej obrazowym przykładem szkód jest pigułka aborcyjna i ten "wspaniały program" prawdopodobnie skończy się polityczną awanturą o darmowy dostęp do tejże piguły. Gang Olsena!

! Odpowiedz
6 21 ajwaj

A gdzie sprawiedliwosc PISy ? :)
Dla facetów natychmiast "tirówka+"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne