REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Rząd sypnie pieniędzmi dla kół gospodyń wiejskich. Jest projekt nowelizacji

2023-02-23 17:03
publikacja
2023-02-23 17:03

Rząd sypnie groszem dla kół gospodyń wiejskich - projekt nowelizacji rozporządzenia ws. pomocy finansowej z budżetu państwa dla kół gospodyń wiejskich opublikowano na stronach RCL.

Rząd sypnie pieniędzmi dla kół gospodyń wiejskich. Jest projekt nowelizacji
Rząd sypnie pieniędzmi dla kół gospodyń wiejskich. Jest projekt nowelizacji
fot. Joanna Borowska / / FORUM

W czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt nowelizacji rozporządzenie w sprawie pomocy finansowej z budżetu państwa dla kół gospodyń wiejskich. Z uzasadnienia do projektu, przygotowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wynika, że zmiana rozporządzenia związana jest ze zwiększeniem kwoty pomocy dla kół gospodyń wiejskich, zapisanej w budżecie, z 70 mln zł w 2022 r. do 120 mln zł w 2023 r.

„W związku z powyższym w projekcie rozporządzenia określono, że pomoc finansowa udzielana będzie według określonych stawek, uzależnionych od liczby członków koła ustalanej na dzień złożenia wniosku (według danych wynikających z Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa), wynoszących odpowiednio: 8 000 zł (nie więcej niż 30 członków), 9 000 zł (od 31 do 75 członków) i 10 000 zł (ponad 75 członków). W stosunku do 2022 roku, wysokość stawek pomocy finansowej została zwiększona o 3 000 zł (w 2022 r. były to odpowiednio stawki wynoszące 5 000 zł, 6 000 zł oraz 7 000 zł)” – podano w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

W projekcie znalazły się zapisy, na mocy których koła gospodyń wiejskich będą musiały przed złożeniem wniosku o pomoc finansową wnioskować o nadanie numeru identyfikacyjnego, o którym mowa w przepisach ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Projektowane rozporządzeni ma wejść w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. (PAP)

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

autor: Marek Siudaj

ms/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (10)

dodaj komentarz
arzab
Miastowe nie głosowały i nie chcą na nas głosować to gumno dostana ! Jak się nawrócita to dostanieta !
niepejsiaty_polak
Ok, gospodynie wiejskie dobrze, należy się na te ich koła. Gotują, pieką, ładnie się stroją.. Ale nam, gospodarzom wiejskim- też się należy sypnąć kasą. Mamy swoje koła, np. łowieckie. I swoje kluby też mamy, np. kluby AA...
men24a
Pieniądze rząd znalazł to może dać a za Tuska nie ma i nie było. Gaz spadł do 50 USD za 1 kWh a firmom sprzedaje 500% drożej !!! (Przed wojną kosztował 80 USD) Som piniundze dla gospodyń wiejskich ? Som a Vincent by powiedział że ni ma i ni będzie a Tusk by powiedział dajcie szpadel i powiedzcie gdzie kopać. A PiS znalazł, nie na Pieniądze rząd znalazł to może dać a za Tuska nie ma i nie było. Gaz spadł do 50 USD za 1 kWh a firmom sprzedaje 500% drożej !!! (Przed wojną kosztował 80 USD) Som piniundze dla gospodyń wiejskich ? Som a Vincent by powiedział że ni ma i ni będzie a Tusk by powiedział dajcie szpadel i powiedzcie gdzie kopać. A PiS znalazł, nie na darmo nazywają ich czarodzejami
and00
przyjdzie Tusk rozda kasę homoseksualistom
Będziesz zapewne wreszcie szczęśliwy
tytus22 odpowiada and00
Nie da tym w sutannach co lubią bardzo dzieci i temu szarlatanowi z Torunia amen
jarekzbyszek
Polska - prywatny folwark PIS.
bangladesznadwisla
Kiełbasa wyborcza
sterl
Kiedyś nawet lewica żeby podać co sfinansuje musiała podać skąd weźmie pieniądze , czyli komu zabierze , bo wiadomo rząd nie ma ani grosza może tylko dzielić to co zabierze i to na ile nas zadłuży, a do tego sam bardzo dużo i coraz więcej kosztuje. Teraz szasta nie swoją kasą na lewo i prawo pisiorki z rodzinami pasą się się do Kiedyś nawet lewica żeby podać co sfinansuje musiała podać skąd weźmie pieniądze , czyli komu zabierze , bo wiadomo rząd nie ma ani grosza może tylko dzielić to co zabierze i to na ile nas zadłuży, a do tego sam bardzo dużo i coraz więcej kosztuje. Teraz szasta nie swoją kasą na lewo i prawo pisiorki z rodzinami pasą się się do nieprzytomności, a nie chwali się w ogóle ile zabiera komu i jakich narobił nowych długów na setki miuliardów, rżnie głupa...
lebski_gosc
Wybory idą trzeba kupić sobie głosy a potem sru scenariusz klausa

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki