REKLAMA

Rząd Norwegii zamyka Oslo z powodu ogniska brytyjskiego szczepu koronawirusa

2021-01-23 11:19
publikacja
2021-01-23 11:19
fot. Anna Jedynak / Shutterstock

Rząd Norwegii ogłosił w sobotę zamknięcie Oslo oraz dziewięciu okolicznych miejscowości w związku z wykryciem w gminie Nordre Follo ogniska brytyjskiego szczepu koronawirusa. Na skutek zakażenia tym wariantem zmarły dwie osoby.

"Wprowadzamy najsurowsze środki, tak jak to było 12 marca ubiegłego roku. W niektórych obszarach nawet bardziej restrykcyjne" - stwierdził na konferencji prasowej norweski minister zdrowia Bent Hoie.

Od soboty do 31 stycznia w Oslo oraz dziewięciu sąsiednich gminach obowiązywać będzie 13 nowych obostrzeń, wśród nich jest całkowity zakaz prywatnych i publicznych spotkań, zamknięte zostaną sklepy monopolowe, a szkoły prowadzić będą naukę na dystans. Minister zdrowia zaapelował do mieszkańców dotkniętych zamknięciem gmin o nie opuszczanie swoich miejscowości.

Według norweskich mediów wiele osób ruszyło po zapasy na weekend do otwartych w innych gminach sklepów monopolowych, gdzie pojawiły się kolejki. W Norwegii alkohol sprzedawany jest tylko w nielicznych państwowych sklepach.

Nowe restrykcje obejmują Oslo oraz położone na wschód od stolicy Norwegii Enebakk, As, Vestby, Nesodden, Indre Ostfold, Moss, Frogn, Valer, a także Nordre Follo, gdzie wykryto ognisko brytyjskiej mutacji koronawirusa. W piątek o zamknięciu tej gminy zdecydowały lokalne władze.

W położonym pod Oslo Nordre Follo w wyniku zakażenia brytyjską wersją koronawirusa zmarło dwóch mieszkańców domu opieki w podeszłym wieku. Nie podróżowali oni do Wielkiej Brytanii ani nie wiadomo, aby mieli kontakt z osobami z tego kraju. Koronawirus rozprzestrzenił się wśród pensjonariuszy oraz pracowników placówki, a zakażenia potwierdzono również w przedszkolu.

Według norweskich władz brytyjski wariant koronawirusa może być od 40 do 70 proc. bardziej zaraźliwy. Rząd obawia się, że ognisko w Nordre Follo może przyczynić się do rozwoju w Norwegii trzeciej fali koronawirusa. "Nie wykluczamy wprowadzenia surowszych środków w innych częściach kraju" - stwierdził Hoie.

W Norwegii od początku stycznia spada liczba zakażeń koronawirusem (z ok. 800 w ciągu doby do ok. 400).

zys/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (5)

dodaj komentarz
znawca_inwestor
To jest szok co oni wyprawiają. Z powodu zaszczepienia szczepionką Pfizera w Norwegii zmarło 23 osoby, a oni dalej trują tym ludzi. A tu nagle 2 osoby to oni zamykają stolicę. Obudźcie się! Jak nie zaczniecie protestować to za kilka lat to wszystko będzie wyglądać jak w filmie fantastycznym gdzie świat jest rządzony To jest szok co oni wyprawiają. Z powodu zaszczepienia szczepionką Pfizera w Norwegii zmarło 23 osoby, a oni dalej trują tym ludzi. A tu nagle 2 osoby to oni zamykają stolicę. Obudźcie się! Jak nie zaczniecie protestować to za kilka lat to wszystko będzie wyglądać jak w filmie fantastycznym gdzie świat jest rządzony przez garstkę nadludzi/ robotów, a wy będziecie niewolnikami w kajdankach.
meryt
znawca_inwestor "To jest szok co oni wyprawiają...za kilka lat to wszystko będzie wyglądać jak w filmie fantastycznym...nadludzi/ robotów"

Postęp w teoriach spiskowych :)
Czary zastąpiły filmy fantastyczne.

"Helen Ukpabio... powszechnie oskarżana o powodowanie powszechnych prześladowań,
znawca_inwestor "To jest szok co oni wyprawiają...za kilka lat to wszystko będzie wyglądać jak w filmie fantastycznym...nadludzi/ robotów"

Postęp w teoriach spiskowych :)
Czary zastąpiły filmy fantastyczne.

"Helen Ukpabio... powszechnie oskarżana o powodowanie powszechnych prześladowań, tortur i gwałtownych zgonów dzieci oskarżonych o czary"

"W 2014 roku Ukpabio wniósł sprawę o zniesławienie przeciwko Brytyjskiemu Stowarzyszeniu Humanistów (BHA) oraz Sieci Informacyjnej Witchcraft and Human Rights Information (WHRIN), żądając odszkodowania w wysokości 500 000 000 funtów. Ukpabio twierdzi, że BHA fałszywie przedstawiła ją, mówiąc, że przypisywała pewne zachowania dzieci szatańskiemu opętaniu, podczas gdy w rzeczywistości przypisywała je opętaniu przez „duchy czarów""
detektorjusia
Zmarły 2 osoby i zamykają całe miasto.
trollmaster
zmarły 2 osoby, stwierdzono kowid testem PCR, bez sekcji. Wszystko zgodnie z planem.
meryt odpowiada trollmaster
trollmaster "zmarły 2 osoby, stwierdzono kowid testem PCR, bez sekcji"

Poddano sekcji.

Koronawirusa w próbkach :)

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki