Ryanair kolejny raz podnosi opłaty za bagaż podręczny i pierwszeństwo wejścia na pokład

Ryanair podnosi opłaty maksymalne za bagaż podręczny do 10 kg i pierwszeństwo wejścia na pokład — donosi serwis Flyf4free. To nie pierwsze podwyżki tanich linii lotniczych w tym roku. 

(Bankier.pl)

Ryanair kolejny raz podnosi opłaty za bagaż podręczny i pierwszeństwo wejścia

Opłata za pierwszeństwo wejścia na pokład, co daje możliwość najtańszego zabrania ze sobą 2 sztuk bagażu podręcznego (dużego 55x40x20 cm i małego 40x20x25 cm), wzrosła do maksymalnie 12 euro. W listopadzie opłata za priority boarding wynosiła od 6 do 8 euro, następnie na początku roku wzrosła i wyniosła od 6 do 10 euro, a od lipca kosztuje już od 6 do 12 euro. 

Więcej pasażerowie płacą również za 10 kg bagaż rejestrowany - maksymalna opłata za niego wzrosła do 17,5 euro. Do lipca tego roku, w przypadku rezerwacji na stronie internetowej, opłata ta wynosiła od 10 do 12 euro, obecnie od 10 do 17,5 euro. 

Podniesieniu uległy również stawki za odprawienie na lotnisku bagażu o wadze 10 kg. Jak informuje Fly4free.pl do tej pory w punkcie odprawy na lotnisku można było to zrobić za opłatą wynoszącą 20 euro. Teraz, niezależnie od miejsca nadania bagażu, pasażerowie zapłacą 25 euro. 

WS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 80 ekwador15

robi się juz tak, że czasem w normalnych liniach można znaleźć bilet tylko o 100zł-200zł droższy niz w tanich liniach, to czasem moze lepiej doplacic i leciec normalnie niz w tych pseudotanich liniach, ktore nie ląduja na glownym lotnisku tylko jakims pobocznym. np w lot do Brukseli, lotnisko 40 minut jazdy autostradą od centrum Brukseli, lot tanszy o 150zł i trzeba uwazac na bagaz i dojechac do centrum miasta. nie ma to sensu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne