REKLAMA

Ryanair poleci z Krakowa do stolicy Łotwy

2021-10-28 12:04
publikacja
2021-10-28 12:04
Ryanair poleci z Krakowa do stolicy Łotwy
Ryanair poleci z Krakowa do stolicy Łotwy
fot. Stefano Garau / / Shutterstock

Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair od czwartku uruchomiła nowe połączenie z Krakowa do stolicy Łotwy, Rygi. Loty na tej trasie będą wykonywane dwa razy w tygodniu: w czwartki i niedziele.

Jak poinformował w czwartek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, połączenie do Rygi wprowadzono w ramach wchodzącego w życie z końcem tego miesiąca nowego rozkładu lotów na sezon zimowy.

Jego zdaniem stolica Łotwy jest idealnym kierunkiem na krótki weekendowy wypad. „Ryga (…) może być prawdziwym odkryciem dla polskich turystów. Jesteśmy przekonani, że podróżujący Łotysze również znajdą w Krakowie i Małopolsce niezwykłe miejsca do spędzenia nawet krótkiego jesienno-zimowego wypoczynku” - ocenił Włoszek.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. Z powodu pandemii koronawirusa w całym 2020 r. obsłużył o 69 proc. mniej pasażerów niż rok wcześniej - blisko 2,6 mln osób. W tym roku ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc – we wrześniu było ponad 429 tys. pasażerów.

Krakowskie lotnisko w obecnie obowiązującej letniej siatce połączeń ma ponad 140 kierunków do 32 krajów, które obsługuje 19 linii lotniczych.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki