REKLAMA

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy

2021-05-04 06:03
publikacja
2021-05-04 06:03
fot. GagoDesign / Shutterstock

4 maja ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 w zakładach pracy. Warunkiem zgłoszenia jest zgromadzenie 300 osób – pracowników bądź pracowników i ich rodzin, chcących się zaszczepić.

Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od wtorku jest dostępny formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego zakłady pracy mogą zgłaszać chęć szczepienia.

Zakład pracy może zgłosić, pracowników, członków samorządów zawodowych i stowarzyszeń branżowych, osoby współpracujące (zatrudnione na umowę cywilnoprawną lub prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą), studentów, którzy ukończyli 18 r.ż. (zgłasza szkoła wyższa),członków rodzin tych osób.

Szczepienia pracowników możliwe będą tylko w tych miejscach, gdzie pracodawcy uda się zebrać minimum 300 chętnych do przyjęcia preparatu. Pracodawca, który zbierze wystarczającą liczbę chętnych, będzie odpowiadał także za nawiązanie współpracy z istniejącym punktem szczepień, który zgodzi się zorganizować proces szczepień jego pracowników.

Jak mówił tydzień temu szef KPRM Michał Dworczyk, będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zaznaczył jednocześnie, że w związku z ograniczeniami dostaw szczepionek w najbliższym czasie, nie ma obecnie możliwości precyzyjnego określenia, kiedy ruszą szczepienia w zakładach. "Jesteśmy przekonani, że one rozpoczną się jeszcze w maju" – powiedział wówczas. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

lgs/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
masekrut555
powoli i do przodu, do jesieni muszą wyszczepić 50% społeczeństwa według odgórnego planu, żeby jeszcze przed końcem 4 fali móc szczuć ludzi na nieszczepionych "siewców choroby" i przejść do dalszego kroku
hitler jest z nich dumny, realizują jego marzenia
zenonn
Od 10.05,2021 będzie łapanka Polaków do szczepienia.
Do 9 wszyscy chętni będą się zarejestrowani na szczepienie.
Propaganda będzie głosić zarazę, zachęcać do eksperymentu medycznego.


Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki