Ruszyła komisja ws. Bartłomieja Misiewicza

W czwartek po godzinie 11 w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie rozpoczęło się posiedzenie komisji ds. wyjaśnienia zarzutów stawianych Bartłomiejowi Misiewiczowi i okoliczności powoływania go na pełnione funkcje.

(fot. Michał Dyjuk / FORUM)

Sam Misiewicz przed wejściem na posiedzenie komisji powiedział dziennikarzom m.in., że gazety napisały na jego temat nieprawdę, to jest naruszenie dóbr osobistych i trzeba zastanowić się nad krokami prawnymi.

Z kolei jeden z trzech członków komisji minister, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński pytany przez dziennikarzy przed rozpoczęciem posiedzenia, podkreślił, że dopiero rozpoczyna ona prace. "I byłoby czymś niestosownym i niewłaściwym, gdybym wygłaszał jakiekolwiek komentarze w tej sprawie" - dodał. Zaznaczył jednocześnie, że bierze udział w pracach komisji jako wiceprezes PiS, a nie jako minister, koordynator służb specjalnych.

"Komentarz oczywiście, i rekomendacje w tej sprawie będą przekazane państwu po zakończeniu prac komisji" - dodał Kamiński.

Jak poinformował wcześniej PAP inny z członków komisji, poseł PiS Marek Suski, w czwartek stawić ma się przed komisja również szef MON Antoni Macierewicz. Dopytywany, czy poza Macierewiczem i Misiewiczem w czwartek wyjaśnienia przed komisją złożą kolejne osoby, stwierdził: "to zostanie ustalone na posiedzeniu".

O decyzjach ws. zawieszeniu Misiewicza w prawach członka PiS i o powołaniu komisji ds. zbadania stawianych mu zarzutów, poinformowała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. W skład komisji weszło trzech przedstawicieli PiS - dwaj wiceprezesi partii Joachim Brudziński i Mariusz Kamiński oraz poseł Suski, który też jest członkiem komitetu politycznego partii.

Bezpośrednim impulsem do powołania komisji były doniesienia prasowe, że Misiewicz został zatrudniony w państwowej spółce Polska Grupa Zbrojeniowa, gdzie miałby zarabiać 50 tys. zł miesięcznie. Informacjom dotyczącym wysokości wynagrodzenia zaprzeczał rzecznik PGZ. W środę wieczorem spółka poinformowała o rozwiązaniu umowy o pracę z Misiewiczem za porozumieniem stron ze skutkiem natychmiastowym. Jak dodano rozwiązanie umowy nastąpiło na wniosek Misiewicza, "któremu nie przysługuje odprawa".

W środę po południu odbyło się spotkanie prezesa PiS z Antonim Macierewiczem, które dotyczyło informacji przekazanych przez media ws. Misiewicza. "Odbyła się rozmowa, która dotyczyła Bartłomieja Misiewicza i informacji, o których pisały media. Jarosław Kaczyński wyraził swoje zdanie w tej sprawie" - powiedziała PAP rzeczniczka PiS Beata Mazurek po zakończeniu tego spotkania.

Z kolei we wtorek prezydent Andrzej Duda spotkał się z premier Beatą Szydło, oraz szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim i szefem MON. Podczas spotkania - jak relacjonował w rozmowie z PAP szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski - prezydent "w sposób stanowczy i jednoznaczny wyraził swoje krytyczne stanowisko w sprawie kariery Bartłomieja Misiewicza i jego nowej posady w Polskiej Grupie Zbrojeniowej".

Jak zaznaczył Magierowski, prezydent "już zresztą wcześniej mówił publicznie o swoich wątpliwościach co do kompetencji Bartłomieja Misiewicza". "Pan prezydent uznał, że skoro Bartłomiej Misiewicz nie jest już urzędnikiem MON, sprawą powinna zająć się partia" - dodał Magierowski.

mro/ rbk/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 4 ~Osa

Wpływy z VAT wyższe o 40% , ale cicho coś o tym na waszym czerwonym portaliku

! Odpowiedz
6 4 ~gorszy_sort

Takich misiewiczów są w Polsce tysiące, a sprzątanie po nich zajmie co najmniej 10 lat

! Odpowiedz
1 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 7 ~Pytanie

Co wy z tym Misiewiczen.Czy redakcja bankiera zajmuje się gospodarką czy zakochanymi w tym Misiewiczu.?

! Odpowiedz
1 8 ~KWAKI

sieje zamęt na rozkaz swych chlebodawców

! Odpowiedz
5 17 ~Olo

Bankier to strona ekonomiczna czy plotkarska.

! Odpowiedz
11 14 ~Ass

Ani jedno ani drugie.
Bankier to jak większość mediów w Polsce, Niemiecka tuba nakręcająca wojnę Polsko Polską.
W ukryty i subtelny sposób sieje podziały i podgrzewa różnice w i tak już skłóconym społeczeństwie.

! Odpowiedz
16 16 ~Ed

Ta komisja w sprawie tego pulpeta ma przykryć skok PiS-u i Ziobro na polskie sadownictwo

! Odpowiedz
14 10 ~mda

Raczej na sowieckie sądownictwo w Polsce, bo polskie sądownictwo to ostatni raz mieliśmy w IIRP.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil