REKLAMA

Ruszył kolejny etap budowy fabryki Mercedes-Benz w Jaworze

2018-04-10 11:34
publikacja
2018-04-10 11:34

Budowa hali produkcyjnej z dwupiętrowym biurem oraz dwóch budynków portierni rozpoczęła się na placu budowy fabryki Mercedes-Benz w Jaworze na Dolnym Śląsku. To kolejny etap prac budowlanych. Budowa fabryki ma się zakończyć w 2019 r.

fot. Mateusz Włodarczyk / / ZUMA Wire

Halę produkcyjną buduje konsorcjum kierowane przez firmę Eiffage Polska Serwis. Niemiecki koncern Daimler AG powierzył tej firm prace budowlane przy powstającej w Jaworze fabryce Mercedes-Benz, których wartość to 300 mln zł poinformowała we wtorek PAP Barbara Czerniawska z biura prasowego Eiffage Polska.

To drugie zlecenie Eiffage realizowane w ramach tej inwestycji. Wcześniej firma była odpowiedzialna za przygotowanie fundamentów głównego budynku zakładu. Teraz buduje halę produkcyjną z dwupiętrowym biurem oraz portiernię wraz z wejściem głównym i portiernię dla samochodów ciężarowych

Kamień węgielny pod budowę fabryki wmurowano w czerwcu ubiegłego roku, a właściwe prace budowlane rozpoczęły się w sierpniu.

Zgodnie z planami, budowa zakończy się w 2019 r., a w 2020 r. zakład osiągnie pełne moce produkcyjne, wytwarzając kilkaset tysięcy silników na rok. Fabryka mercedesa w Jaworze ma zatrudnić około 500 osób. Około 20 procent stanowić będą inżynierowie oraz pracownicy z wyższym wykształceniem, pozostałą część załogi będą tworzyć pracownicy produkcji.

Na pierwszy etap inwestycji niemiecki koncern Daimler AG chce przeznaczyć ok. 500 mln euro.

Fabryka powstanie na terenie Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor (DSAG-S3). To obszar, który jest częścią Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park". Teren przeznaczony pod inwestycje liczy tu ponad 460 hektarów.

W zakładzie w Jaworze mają być produkowane zaawansowane technologicznie czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne z przeznaczeniem dla całej gamy modelowej, od najmniejszej klasy A po limuzyny klasy S. Będą to motory nowej generacji, spełniające europejskie normy emisji spalin, badane w rzeczywistych warunkach drogowych a nie jak dotąd - w warunkach laboratoryjnych.

Będzie to pierwszy zakład produkcyjny Mercedesa w Polsce.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 6,5% i zgarnij nawet 450 zł

Komentarze (1)

dodaj komentarz
cezar168
Dobrze, ze cos sie dzieje i jakies kontrakty wpadly polskim firmom. Niewazne czy EUR, USD, GBP czy inna waluta. Zostawiona w Polsce po czesci trafi do ludzi.


Zawsze jakis inzynier czy ksiegowa znajdzie prace w Jaworze. Byle do przodu.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki