Rusza Allegro Smart! - abonament na dostawy paczek

Allegro wystartowało z usługą "Allegro Smart!". Osobie, która wykupi abonament w wysokości 49 złotych rocznie, przysługiwać będzie 365 dostaw zakupów w ciągu roku.

(Allegro)

Istnieje też wersja półroczna, która jednak na tle rocznej wydaje się być mało opłacalna, kosztuje bowiem 39 złotych i obejmuje 180 wysyłek. Dostępny będzie również 30-dniowy darmowy okres próbny. Korzystając z abonamentu, nabywca może wskazać maksymalnie 10 adresów, na które mogą być dostarczone zakupy.

Umowę z Allegro podpisały m.in. Inpost i Poczta Polska. Dostawy będą mogły zostać zrealizowane do paczkomatów, placówek pocztowych i partnerskich Poczty, stacji paliw Orlen, kiosków Ruchu i sklepów z sieci Żabka/Freshmarket. Abonament obejmuje także zakupy na Allegro dostarczane listami poleconymi Poczty Polskiej.

Z Allegro Smart! skorzystać będzie można w przypadku zakupów o wartości co najmniej 40 zł od jednego sprzedawcy. Do programu dostali się wybrani sprzedawcy posiadający ponad 98 proc. poleceń lub status supersprzedawcy, a ich ceny dostawy muszą mieścić się w widełkach wyznaczonych przez Allegro. Na początku w ramach usługi dostępnych jest około 30 milionów ofert w kategoriach takich jak "Książki, kultura i rozrywka", "Elektronika", "Moda", "Dziecko", "Motoryzacja".

W ramach abonamentu klienci będą mogli też dokonać zwrotu do sprzedawców na Allegro. Kolejnym wabikiem mają być specjalne oferty dostępne tylko dla klientów Allegro Smart!

Allegro Smart! swoimi założeniami przypomina Amazon Prime, który oprócz dostaw i specjalnych ofert oferuje jednak również dostęp do serwisu streamingowego Amazona.

Jakub Krześnicki

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ewelina546

Niestety, u mnie ta opcja nie sprawdzi się. Zazwyczaj wybieram dostawę kurierem, a w przypadku tej usługi nie jest ona oferowana. Mało tego, jak sprzedawca nie oferuje przesyłki kurierskiej, a bardzo zależy mi na produkcie który sprzedaje, sama zamawiam go przez Sendit i zazwyczaj dzień, maksymalnie dwa po nadaniu, przesyłka trafia do moich rąk.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 jan82

Ja znowu mialem nieprzyjemnosci z kurierami i wole odebrac sobie w wolnej chwili w paczkomacie zamowienie.

! Odpowiedz
1 7 forfun

ps. są też aktywne aukcje dwóch takich samych przedmiotów w tym samym czasie u tego samego sprzedawcy i te ze smart są droższe. to ściema bo gdy zabraknie ofert ze smart co zapewne wymusi allegro wszystko będzie droższe i zakup drobnicy zamiast tańszy będzie droższy

! Odpowiedz
0 1 forfun

bez nie ze smart

! Odpowiedz
1 8 forfun

sprawdzam oferty z obserwowanych juz zakończonych i odnowionych u tych samych sprzedawców ten sam produkt - wszystko droższe od 50gr do 3zł prz kwocie całkowitej za produkt w granicach 10-25zł,
to sciema i naciąganie faktów - będzie drożej a nie taniej

! Odpowiedz
0 3 prosto-o-pieniadzach

duża część ofert ma darmową dostawę (cena doliczona w produkcje)

teraz pewnie będzie większość oferty z darmową dostawą a za jakis czas allegro wymusi na wszystkich darmową dostawę.

! Odpowiedz
1 2 jan82

Często robię zakupy przez internet i nie ukrywam, że koszty przesyłki były jedną z mniej przyjemnych części, dlatego dobrze, że ta oplata nie będzie taka duża. Można powiedzieć, że symboliczna. Np z paczkomatami i samym InPostem nie miałem nigdy problemów, wszystkie sprawnie szlo, wiec ta współpraca pewnie im wyjdzie.

! Odpowiedz
2 14 karbinadel

Kolejny krok w kierunku wyrugowania z Allegro drobnych, niezależnych przedsiębiorców

! Odpowiedz
11 1 mim003

Najbliższy paczkomat mam ponad 20 km żabki w mojej okolicy nie ma zamawiam sporo na Allegro i gdyby pojawił się abonament z opcją dostawy bezpośrednio do domu to bym go rozważył

! Odpowiedz
23 12 niepelnosprawny_org

oferta dla firm, może jeszcze w czaie promocji jakieś grono prywatnych osób skorzysta...
macie przecież świadomość i od lat to sie nie zmienia, ze nawiecej aukcji, sprzedanych przedmiotów to do 40zl, drobniejszych i na tym najwiecej zarabiacie, po co tworzyć szekspira 2.0...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne