REKLAMA

Ruch otworzył pierwszy samoobsługowy kiosk

2020-09-25 09:45
publikacja
2020-09-25 09:45
fot. materiały prasowe / Ruch

Ruch otworzył w Warszawie pierwszy samoobsługowy kiosk, gdzie na klientów będzie czekać ponad 175 produktów.

Sieć saloników prasowych otworzyła swój pierwszy punkt bez pracownika. W samoobsługowym sklepiku Ruch klienci mogą wybrać na dotykowym ekranie artykuły spożywcze oraz zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem, korzystając z terminala. Kiosk w nowym formacie powstał w Warszawie.

– Sprzedaż jest możliwa 24h na dobę, a sama transakcja zakupowa zajmuje kilkanaście sekund. Wystarczy wybrać produkty oraz zrealizować płatność w formie bezgotówkowej na terminalu płatniczym. Kiosk samoobsługowy ma dwie ściany przeznaczone do sprzedaży. Na każdej ze ścian zainstalowano osobny terminal płatniczy tak, by maksymalnie usprawnić sprzedaż – mówi Tomasz Iwanicki, kierownik działu rozwoju i utrzymania sieci Ruch.

Wśród artykułów dostępnych w kiosku jest m.in. świeżo zmielona kawa, herbata, przekąski, napoje czy produkty z kategorii higienicznej. Samoobsługowy punkt Ruch to wolnostojący kiosk z zabudowanymi maszynami. Klienci nie mogą wejść do środka, a zakup możliwy jest w jednej z dwóch ścian przystosowanych do sprzedaży.

Samoobsługowe kasy oraz punkty są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym w większych sklepach spożywczych, m.in. Biedronce, Lidlu czy Kauflandzie. Możliwe, że w najbliższym czasie będziemy świadkami coraz szybciej postępujących zmian związanych z automatyzacją procesów oraz strukturą zatrudnienia w Polsce oraz na świecie. Pandemia COVID-19 tylko przyśpieszyła procesy robotyzacji. 

DF

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
tryby
Dziękuję. Już tyle razy automat z kawą lub napojami ukradł mi pieniądze nie wydając towaru, że z pewnością nie zostanę klientem ruchu z powodu tych automatów.
xiven
rzeczy nie pilnowane przez ludzi ulegają wandalizmowi, ciekawe czy wliczyli dewastacje w koszty biznesu, naturalnie im większy kryzys i bezrobocie, tym poziom dewastacji częstszy
syn_kornela
Czyli automaty z jedzeniem i napojami - szok i niedowierzanie :) Zasadnicza kwestia jest taka czy będzie można jeszcze kupić prasę w takim kiosku?
langdon25
A po co prasa skoro i tak jej nie czytasz ?
itso_alternator odpowiada langdon25
A po co prasa skoro skoro media są upolitycznione i nas manipulują zamiast pisać jak jest ?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki