Rosyjskie portale protestują

Już trzy platformy internetowe protestują w Rosji przeciwko blokowaniu dostępu do sieci. Wikipedia, WKontakcie i LiveJournal ograniczyły dostęp do swoich stron i zamieściły hasła wzywające do zachowania wolności słowa.

Protest ma związek z przygotowywaną przez Dumę Państwową ustawą o blokowaniu stron internetowych. Nowe przepisy zakładają stworzenie rejestru stron zawierających treści szkodliwe dla dzieci. Jednak internauci obawiają się, że urzędnicy wykorzystają je do cenzurowania sieci. Na pomysł uchwalenia takiej ustawy wpadli posłowie rządzącej partii Jedna Rosja. Wcześniej przygotowali oni projekt ustawy o symbolice ekstremistycznej. Opozycja obawia się, że oprócz treści faszystowskich przyszłym cenzorom mogą nie spodobać się również hasła wzywające do zmian społeczno - politycznych w Rosji.

Oba projekty krytykowane są przez obrońców praw człowieka.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Maciej Jastrzębski / Moskwa /łut/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~S.O.

Co to za moda ,aby protestować ,,na wyrost'' ?! Lepiej poczekać ,przyjrzeć się ,przeanalizować ! Wygląda na to ,że nawet ,,demokratyczny zachód'' też zacznie kontrolować rozpasany i bezkarny dziś internet . Tylko anarchistom i terrorystom to nie odpowiada ,ale to najlepszy dowód na to ,że kontrola to mądra inicjatywa !

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil