REKLAMA

Rośnie liczba właścicieli aut przyłapanych bez polisy OC

2020-07-15 07:27
publikacja
2020-07-15 07:27
fot. Anatol Chomicz / FORUM

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zidentyfikował w 2019 r. ok. 127 tys. właścicieli pojazdów, którzy nie posiadali obowiązkowej polisy OC - informuje w środę "Rzeczpospolita".

Dziennik podaje, że z zeszłorocznego raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynikało, że po polskich drogach jeździ blisko 100 tys. samochodów bez ważnej polisy OC. To nawet 0,5 proc. pojazdów, które mogą brać udział w ruchu.

Natomiast z opublikowanego we wtorek sprawozdania rocznego UFG za 2019 r. wynika, że zidentyfikował on w tym czasie ok. 127 tys. posiadaczy pojazdów mechanicznych, którzy nie posiadali obowiązkowego ubezpieczenia OC.

"Fundusz twierdzi, że identyfikacja takiej liczby posiadaczy pojazdów mechanicznych bez polisy OC możliwa była nie tylko dzięki sprawnej współpracy z policją i Inspekcją Transportu Drogowego, ale przede wszystkim dzięki stałemu rozwijaniu przezeń własnych narzędzi kontroli. Zestawiając i analizując dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców i administrowanej przez siebie ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych, UFG jest w stanie coraz lepiej identyfikować brak obowiązkowej ochrony ubezpieczeniowej" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Dziennik przypomina, że maksymalna kara dla właścicieli samochodów osobowych za brak ważnej polisy OC sięga teraz 5200 zł. To o 700 zł więcej niż rok wcześniej i o 1400 zł więcej niż pięć lat temu. (PAP)

ozk/ lena/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
antek10
Podnosza ceny to ludzie uciekają do szarej strefy. Obietnice wyborcze kosztują. Świetna informacja. Niech głupi naród płaci za swoje wybory.
ptokbentoniczny
Wszystko fajnie, tylko ja jako przeciwnik tego rządu i systemu też ponoszę koszty tych durnych decyzji. A benefitów nie pobieram.
katzpodola
Nikt ich nie zmusza by korzystali z samochodu jak ich na niego nie stać.
przemyslaw-pelka
Chyba nie rozumiesz co to jest polisa OC.

Jak jedziesz samochodem i spowodujesz wypadek niszcząc komuś samochód to ubezpieczenie OC zapłaci za zniszczenia, które spowodowałeś. Wiec jak nie masz ubezpieczenia OC to bulisz z własnej kasy za to co zniszczyłeś.

A ceny rosną bo ludzie powodują co raz więcej
Chyba nie rozumiesz co to jest polisa OC.

Jak jedziesz samochodem i spowodujesz wypadek niszcząc komuś samochód to ubezpieczenie OC zapłaci za zniszczenia, które spowodowałeś. Wiec jak nie masz ubezpieczenia OC to bulisz z własnej kasy za to co zniszczyłeś.

A ceny rosną bo ludzie powodują co raz więcej szkód za które płacą ubezpieczyciele.

Więc powinieneś postulować do rządu aby skutecznie egzekwował kary dla osób jeżdżących niebezpiecznie.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki