Rosja chce przejąć od Ukrainy Eurowizję

Rosja ubiega się o przejęcie od Ukrainy prawa do organizacji konkursu piosenki Eurowizja 2017. Według dziennika Izwiestia, jeśli Kijów do końca września nie wskaże miasta, w którym miałaby zostać zorganizowana impreza, władze Europejskiej Unii Nadawców powierzą to przedsięwzięcie innemu państwu.

Rosja chce przejąć od Ukrainy Eurowizję
Rosja chce przejąć od Ukrainy Eurowizję (YAY Foto)

Rosyjski dziennik twierdzi, że najpoważniejsi kandydaci to Rosja i Australia. Przy tym dodaje, że kraina kangurów raczej odpada, ponieważ z regulaminu Eurowizji wynika, iż konkurs powinien odbywać się w Europie. Według Izwiesti, nie ma w tym przypadku znaczenia, że reprezentant Australii zajął w 2016 roku drugie miejsce. Prawo więc do organizacji przechodzi na kraj, którego piosenkarz zajął trzecią lokatę, czyli na Rosję.

Rosyjska gazeta przypomina, że władze Ukrainy do tej pory nie wskazały miasta, które miałoby być gospodarzem konkursu w 2017 roku i wciąż nie wiedzą skąd wziąć pieniądze na jego przygotowanie. Moskwa już raz była stolicą europejskiej piosenki, w 2009 roku, po tym gdy rok wcześniej sukces na Eurowizji odniósł Dima Biłan.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mg/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Ruda

Rosja na eurowizji byla 2 a australia 3 a nie na odwrot

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil