Rosja zapłacił mandat za palenie na balkonie. Wywołał nim pożar

Mieszkaniec Kraju Stawropolskiego w Rosji otrzymał mandat w wysokości 4 tys. rubli (ok. 240 zł) za palenie papierosów na balkonie, które doprowadziło do pożaru. To pierwsza kara wymierzona zgodnie z obowiązującymi od 1 października przepisami zakazującymi stosowania otartego ognia na balkonach.

(SXC)

W wyniku "nieostrożnego" palenia papierosów przez mieszkańca miasta Izobilny wybuchł pożar; ogień nie rozprzestrzenił się poza balkon, nikt nie został ranny - relacjonuje niezależna "Nowaja Gazieta". Do zdarzenia doszło 3 października.

Rząd Rosji przyjął we wrześniu poprawki do przepisów przeciwpożarowych, zgodnie z którymi na balkonach mieszkań, w pokojach hotelowych i domach studenckich zabronione jest używanie otwartego ognia, w tym grillowanie, palenie papierosów i zapalanie świeczek. Maksymalna kara wynikająca z nowych przepisów wynosi 5 tys. rubli.

Resort ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformował później, że kary będą nakładane tylko w przypadku jeśli stosowanie otwartego ognia będzie przyczyną pożaru - dodaje "Nowaja Gazieta". (PAP)

ndz/ jar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne