REKLAMA

Ropa we wtorek wyraźnie tanieje

2022-07-05 17:01, akt.2022-07-05 17:55
publikacja
2022-07-05 17:01
aktualizacja
2022-07-05 17:55
Ropa we wtorek wyraźnie tanieje
Ropa we wtorek wyraźnie tanieje
fot. pan demin / / Shutterstock

Baryłka ropy WTI na NYMEX w kontraktach na sierpień tanieje we wtorek po południu o 8,5 proc. do 99,3 USD/b. i jest wyceniana poniżej 100 USD/b. po raz pierwszy od maja - wynika z kwotowań Bloomberga.

Brent na ICE Futures Europe w Londynie traci na fali globalnych obaw o recesję ponad 9 proc. do ok. 103 USD/b. (PAP Biznes)

tus/ gor/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
peluquero
spokojnie dojedzie do 80 za chwilę i zaraz po tym, nie wiem, rypnie znów jakaś instalacja w dużej rafinerii, albo coś innego, mozliwe tez że ropę zostawią w spokoju, a zajmą się powiedzmy kolejny raz uranem - choć to nie takie proste juz będzie ;)

teatr trwa dalej
grzegorzkubik
Jak będzie taniej to mniej zapłacimy za paliwo. Pamiętajcie, że Orlen daje bonusy. Aplikacja VITAY w telefonie czy tablecie robi swoje i cyk 30 groszy taniej na litrze. Kto wie czy benzynka nie zejdzie niebawem poniżej 7 zł.
heheszek
Nie bądź takim optymistą
peluquero odpowiada heheszek
pamiętaj że nie zarabia się na zniszczeniu, tylko na wyzysku, więc tez nie przesadzaj że ceny pójdą w kosmos, czy też się zatrzymają na poziomach 9-10zł bo nie o to w tej grze chodzi
grigoriz
Wsparcie na WTI jest na 95$. Dopóki ten rejon nie zostanie trwale pokonany to dzisiejszy spadek jest jedynie incydentem. Recesja jest już dawno jednie rozwija się niepostrzeżenie podobnie jak inflacja. Kiedy już się o nich głośno mówi to zwykle jest za późno. Nie wydaje się mi aby nagle obawa o recesję spowodowała taki spadek ropy.Wsparcie na WTI jest na 95$. Dopóki ten rejon nie zostanie trwale pokonany to dzisiejszy spadek jest jedynie incydentem. Recesja jest już dawno jednie rozwija się niepostrzeżenie podobnie jak inflacja. Kiedy już się o nich głośno mówi to zwykle jest za późno. Nie wydaje się mi aby nagle obawa o recesję spowodowała taki spadek ropy. Zapewne przyczynę poznamy za kilka dni.
wizytator
Zawsze, ale to zawsze i na wszystko jest wytłumaczenie. Albo sprężarka do gazu epnie, albo obawy o recesję. No ale gdyby tak 10% up to co by tu wymyślić? Może że wielbłądy szejków dostały rozwolnienia.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki