REKLAMA

Ropa w USA tanieje wraz postępującymi spadkami na rynkach akcji i surowców

2021-04-30 09:09
publikacja
2021-04-30 09:09
fot. corlaffra / Shutterstock

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA tanieje wraz z postępującymi spadkami na globalnych rynkach akcji i rynkach surowcowych. Cały tydzień zakończy się jednak dla WTI pozytywne - ze zwyżką o 0,4 proc. - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 64,57 USD, niżej o 0,68 proc.

Ropa Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztuje 68,23 USD za baryłkę, niżej o 0,48 proc.

Nastroje na rynkach są słabsze na koniec tygodnia, ale inwestorzy liczą na wyższe zużycie paliw - od USA, przez Wielką Brytanię, po Chiny.

W USA następuje ponowne całkowite otwarcie głównych miast, gdzie wcześniej wprowadzono obostrzenia związane z pandemią COVID-19.

Z kolei w Chinach w sobotę rozpocznie się dłuższy weekend, co prawdopodobnie skłoni mieszkańców tego kraju do masowych podróży samochodowych.

Sytuacja dotycząca zakażeń koronawirusem w Indiach budzi jednak pewne obawy związane z popytem, bo kraj ten jest trzecim największym na świecie importerem ropy naftowej.

W ciągu ostatniej doby w Indiach wykryto rekordową liczbę ponad 386 tys. nowych zakażeń koronawirusem oraz stwierdzono prawie 3,5 tys. zgonów. To najwyższe obecnie liczby na świecie, choć według ekspertów wciąż mocno zaniżone.

Statystyki zakażeń w Indiach rosną niemal codziennie od początku kwietnia.

Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni dzienny rekord liczby nowych przypadków COVID-19 był przekraczany cztery razy.

Na zakończenie poprzedniej sesji WTI na giełdzie w Nowym Jorku zyskała 1,8 proc. i była wyceniana powyżej 65 USD za bryłkę, po raz pierwszy od połowy marca. (PAP Biznes)

aj/ asa/

Źródło:PAP
Tematy
OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

OPPO Reno 5 lub 150 zł w gotówce do zdobycia w konkursie oraz do 400 zł w promocji Konta 360°!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sel
Zbijanie ceny surowców przed kolejnym mega dodrukiem papieru.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki