REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Ropa najtańsza od trzech miesięcy. To koniec podwyżek na stacjach?

2016-11-04 14:50
publikacja
2016-11-04 14:50
Ropa najtańsza od trzech miesięcy. To koniec podwyżek na stacjach?
Ropa najtańsza od trzech miesięcy. To koniec podwyżek na stacjach?
fot. ingimage / / ingimage

W piątek ropa naftowa taniała szóstą sesję z rzędu, celując w najniższy od sierpnia kurs zamknięcia. W mijającym tygodniu zaobserwowano też pierwszy od września spadek cen na stacjach paliw.

W piątek po południu ropa Brent taniała o 1,5%, do 45,50 dolarów za baryłkę. Jeśli cena ropy nie wzrośnie do końca dnia, będzie to najniższy kurs zamknięcia od 11 sierpnia. Tylko przez ostatnie dwa tygodnie notowania „czarnego złota” obniżyły się o 13% po tym, jak w październiku ropa osiągnęła najwyższe notowania od roku.

Efekt tańszej ropy zaczyna być już odczuwalny na polskich stacjach paliw. Jeszcze tydzień temu informowaliśmy, że średnie detaliczne ceny benzyny i oleju napędowego są wyższe niż przed rokiem i najwyższe od lata 2015 roku. Ale w mijającym tygodniu zaobserwowano niewielki spadek cen paliw.

Według danych BM Reflex średnia cena litra benzyny Pb95 obniżyła się o trzy grosze, do 4,55 zł. Diesel potaniał o trzy grosze na litrze, do 4,41 zł/l. Ceny autogazu pozostały stabilne na dość wysokim poziomie 1,98 zł.

Zdaniem BM Reflex jest spora szansa, że w najbliższych dniach paliwa jeszcze potanieją. „Hurtowe ceny diesla spadły od piątku 28 października aż 15 gr/l netto, benzyna zaś potaniała 8 gr/l netto. W związku z czym jest miejsce na spore obniżki cen na krajowych stacjach. Przyszły tydzień może więc przynieść obniżki cen diesla na poziomie średnim o około 5-10 gr/l i benzyny w granicach  3-5 gr/l.” – uważa Rafał Zywert z DM Reflex.

KK

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (19)

dodaj komentarz
~Ozy
Atu nic ogazie atujest nawiekszy spadek A na stacjach bez zmian.A prosze wziasc poprawke dowymiany dolara czyli ropa bedzie duzo tansza nisz 13procent.
~Mosze
Po wyborach w USA cena ropy poszybuje jak orzeł z radością. ...
~plutarch
Smutna botoksowa minka.
~Robert
Giełda ropy 8.05 idzie w górę ,8.07 na stacjach podwyżki
~Robert
Giełda ropy 8.05 idzie w górę ,8.07 na stacjach podwyżki
~dawid
Chciwość stacji podbije się szybko kierowcy ograniczają zakupy paliwa do zera..jak ropa drożeje to stacje odrazu podnoszą ale jak tanieje to cisza dajmy in wycisk
~silvio_gesell
Ludzie żyli tysisiące lat bez benzyny. A taksówki były zawsze.
~Robert
Polscy bądźmy solidarni nie tankyjmy na droższych stacjach i ograniczmy wyjazdy trzeba ich nauczyć. W JASTRZĘ.....Zdr..... KIEROWCY UNIKAJĄ TANKOWANIA PUSTKI
~Wojtek
Okradania polaków ciąg dalszy. On w Czechach 4.26 za litr i tanieje. Na szczęście mieszkam przy granicy
~plutarch
Troll Putina pisze Polaków małą.

Powiązane: Paliwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki