REKLAMA

Ropa coraz tańsza. Drożeje złoto, platyna i pallad

2020-03-16 08:04
publikacja
2020-03-16 08:04

Ceny ropy na rynkach kontynuują w poniedziałek trend spadkowy, notując kilkuprocentowe obniżki. Tanieje również większość metali, ale drożeją złoto, platyna i pallad - wskazują analitycy.

/ fot. corlaffra / Shutterstock

W poniedziałek do godz. 9 ropa Brent straciła niemal 5 proc., spadając do poziomu nieco ponad 32 dol. za baryłkę. Amerykańska ropa WTI straciła nieco mniej: ok. 3,5 proc., do nieco ponad 30,5 dol. za baryłkę.

Według niektórych analityków rynku, z powodu epidemii koronawirusa w I kwartale 2020 r. mamy do czynienia z największym w historii spadkiem popytu na ropę, przewyższającym nawet spadek w czasie kryzysu w 2008 r.

W ocenie Bank of America, tegoroczna średnia cena surowca będzie o 8 dol. na baryłce niższa od wcześniejszych prognoz. BofA ocenia teraz, że baryłka Brent będzie średnio kosztować 54 dol., a WTI - 49 dol.

W poniedziałek na rynkach tanieje większość metali, takich jak: miedź, aluminium, srebro czy nikiel. Drożeją złoto, platyna i pallad.(PAP)

wkr/ amac

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bankster-kreator
Złoto papierowe tanieje (amerykańscy spekulanci w panice standardowo między 14-16 zrzucają na giełdzie swoje papierowe śmieciowe kontrakty na złoto nie mające nic wspólnego z fizycznym złotem) a w mennicy skarbowej i u dilerów trzeba czekać na fizyczne złoto po 20 dni ROBOCZYCH gdzie jeszcze 3-4 miesiące temu można Złoto papierowe tanieje (amerykańscy spekulanci w panice standardowo między 14-16 zrzucają na giełdzie swoje papierowe śmieciowe kontrakty na złoto nie mające nic wspólnego z fizycznym złotem) a w mennicy skarbowej i u dilerów trzeba czekać na fizyczne złoto po 20 dni ROBOCZYCH gdzie jeszcze 3-4 miesiące temu można było kupić od ręki!!! dodatkowo fizyczne złoto jest dużo droższe niż cena giełdowa! https://www.youtube.com/watch?v=TugHHBmyPiQ. Złoto fizyczne odjedzie już niebawem od wyceny papierowego złota i to okrutnie!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki