Rodzinni biznesmeni kończą szkolenia

To już ostatnie spotkanie rodzinnych przedsiębiorstw ramach Projektu Szkoleniowo-Doradczego Firmy Rodzinne. W dniach 7-9 września w Zawierciu odbędzie się konferencja zamykająca półtoraroczny cykl szkoleń. Z wykładami dla rodzinnych przyjadą m.in. prof. Janusz Czapiński i prof. Andrzej Blikle.

Spotkanie nosi przewrotny tytuł Firmy rodzinne - nowe drogi rozwoju. Przewrotny, bo wydarzenie jest zakończeniem szkoleń, w których brały udział wyselekcjonowane rodzinne przedsiębiorstwa z całej Polski. Jednak, jak podkreślają organizatorzy, nie chodzi o wyłącznie o to, żeby podsumować i zamknąć tę kilkumiesięczną pracę. Głównym celem konferencji jest otwarcie na nowe możliwości rozwoju.

Właśnie o tych możliwościach będzie mówił prof. Janusz Czapiński, który wystąpi z wykładem dotyczącym kapitału społecznego. Uczestnicy konferencji będą mogli również wziąć udział w jednym z trzech paneli, w których dyskutować będą m.in. prof. Andrzej Blikle, Jarosław Chołodecki, czy dr Adrianna Lewandowska. Drugi dzień przeznaczony jest na pracę warsztatową, natomiast trzeciego przedsiębiorcy będą wspólnie pracować nad powstaniem nowych inicjatyw związanych z rozwojem środowiska firm rodzinnych. Uczestnicy wyjadą z hotelu Villa Verde w piątek 9 wrześniu po południu.

Projekt Szkoleniowo-Doradczy „Firmy Rodzinne” rozpoczął się prawie dwa lata temu, kiedy Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych otrzymały fundusze z Unii Europejskiej na pomoc szkoleniową dla rodzinnych przedsiębiorstw. Szkolenia rozpoczęły się w maju 2010 roku. Od tego czasu 300 właścicieli i menedżerów firm wzięło udział w cyklu warsztatów, konferencji i spotkań tematycznych. Przedsiębiorcy dowiedzieli się np. jak skutecznie zaplanować sukcesję, oddzielić życie rodzinne od firmowego, czy zbudować strategię firmy. Projekt miał charakter pilotażowy - to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. W jego wyniku powstanie metodologia wsparcia firm rodzinnych, czyli publikacja skierowana głównie do trenerów i doradców, z której dowiedzą się oni jak skutecznie pomagać w zarządzaniu familijnym przedsiębiorstwom. Spotkanie w Zawierciu będzie ostatnim wydarzeniem szkoleniowym w ramach Projektu.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz dokładny program na stronie www.firmyrodzinne.eu Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

/ Monika Olszewska
Projekt Firmy Rodzinne

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne