REKLAMA

Robinson Europe podtrzymuje prognozę na rok 2016/17 r.

2017-06-14 11:52
publikacja
2017-06-14 11:52

Robinson Europe, zajmujący się sprzedażą sprzętu wędkarskiego oraz sportowego, który po dwóch kwartałach roku obrotowego 2016/17 ma 0,72 mln zł zysku brutto, pootrzymuje całoroczną prognozę zakładającą wypracowanie od 2,5 do 2,8 mln zł zysku brutto, kluczowy dla jej realizacji będzie jednak trzeci kwartał roku obrotowego.

“Po dwóch kwartałach podtrzymujemy prognozę finansową na rok obrotowy 2016/2017. Kluczowy dla jej realizacji będzie jednak trzeci kwartał roku obrotowego 2016/2017” - poinformował zarząd spółki w komunikacie przesłanym PAP Biznes.

Po pierwszym półroczu roku obrotowego 2016/2017, który trwał od 1 listopada 2016 r. do 30 kwietnia 2017 r. Robinson Europe wypracował 0,61 mln zł zysku netto, 0,72 mln zł zysku brutto, 0,86 mln zł zysku operacyjnego i 7,7 mln zł przychodów.

Spółka poinformował w komunikacie, że największy wpływ na wyniki miał dynamiczny rozwój segmentu wędkarstwa i zwiększanie sprzedaży oferowanych produktów, głównie na rynku polskim. Zdaniem zarządu spółki, przyjęty kierunek rozwoju powinien pozwolić na umacnianie pozycji rynkowej oraz budowanie jej wartości.

„Stale pracujemy nad dopasowywaniem oferty produktowej w segmencie wędkarstwa do oczekiwań rynkowych (...). Dostrzegamy bardzo dobre perspektywy dla branży wędkarstwa w Polsce, które wynikają m.in. ze wzrostu zainteresowania tym sportem wśród młodych ludzi, wyodrębnianiem się specjalistycznych dziedzin w wędkarstwie oraz zwiększającym się zapotrzebowaniem na coraz lepszy i droższy sprzęt tzw. +około wędkarski+. Nasza koncentracja na segmencie wędkarstwa oraz efektywne wykorzystanie pozytywnych trendów na tym rynku powinny umożliwić nam osiąganie jeszcze lepszych wyników finansowych” - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Busz, członek zarządu Robinson Europe.

Robinson z zysku za miniony rok obrotowy po raz pierwszy wypłaci dywidendę w wysokości 0,05 zł na akcję. Dzień dywidendy został wyznaczony na 30 czerwca, a jej wypłata nastąpi 17 lipca.

„Jeśli chodzi o dywidendę to po raz pierwszy w naszej historii podzielimy się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami. Mamy nadzieję, że zapoczątkujemy w ten sposób nową politykę dywidendową (...)” - powiedział Busz.

Spółka Robinson Europe jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2011 r. Głównym przedmiotem jej działalności jest sprzedaż sprzętu wędkarskiego oraz sportowego. W 2016 r. na rynku NewConnect zadebiutowała spółka portfelowa Robinson Europe- Outdoorzy, w której Robinson posiada akcje stanowiące 41,9 proc. kapitału zakładowego. Podmiot ten działa w branży e-commerce i zajmuje się sprzedażą odzieży oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem własnego sklepu internetowego - outdoorzy.pl. (PAP Biznes)

gsu/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki