REKLAMA

Robert Lewandowski zarobił 500 proc. na startupie

2015-10-07 12:08
publikacja
2015-10-07 12:08

Robert Lewandowski ma nie tylko nosa do strzelania bramek. Okazuje się, że podobną skutecznością może się pochwalić przy swoich inwestycjach. Startup, w który za pośrednictwem funduszu seed zainwestował wspólnie z Cezarym Kucharskim, został właśnie sprzedany Wirtualnej Polsce.

Mało kto wie, że Robert Lewandowski wspólnie z Cezarym Kucharskim są udziałowcami w funduszu Protos Venture Capital SPV wspierającym startupy internetowe. Jednym z projektów, które swego czasu wsparł fundusz, była platforma Allani.pl. Startup to agregator ofert takich sklepów jak: Zalando, Answear czy Eobuwie. Miesięcznie z serwisu korzysta 900 tys. użytkowników i właśnie ten projekt kilka dni temu przejęła kontrolowana przez Wirtualną Polskę spółka Domodi.pl. Dzięki transakcji opiewającej na kwotę 11,3 mln zł fundusz należący m.in. do obecnego i byłego reprezentanta Polski zarobił ponad 500 proc. 

Fundusz Protos Venture Capital SPV ma swoim portfolio inne projekty, które czekają na wyjście kapitałowe. Sporticos.com to sportowy serwis informacyjny. Shoplo.com to narzędzie do tworzenia sklepów internetowych. LokalnyRolnik.pl to miejsce gdzie można zamówić zdrową żywność z okolicy. Inne startupy ze wsparciem funduszu to: Twojasuknia.pl, Kekemeke.pl, Dogry.pl, Scondoo.de, Gimmy.pl, Positionly.com.

 Zakup spółki Allani jest już szóstą akwizycją od momentu IPO zrealizowaną przez Grupę Wirtualna Polska, dokonaną w ciągu zaledwie ostatnich czterech miesięcy, po zakupie porównywarek finansowych Finansowysupermarket.pl Sp. z o.o. oraz Web Broker Sp. z o.o – we wrześniu tego roku, Grupy NextWeb Media prowadzącej serwisy ABCzdrowie.pl i parenting.pl – w czerwcu br. oraz internetowych platform radiowych OpenFM oraz PolskaStacja.pl – w maju br.

Grzegorz Marynowicz

Źródło:
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (26)

dodaj komentarz
~Aqq
a ile stracił na tych firmach, które padły?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Snaffca
No to miał wiele szczęscia, że postPRLowski zarząd WP zdecydował się zapłacic tyle kasy za taką wypierdzianą stronkę z przeklejkami kilku szmatek i komentarzami "robota"!
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~jar
nie wachaj juz tyle tego kleju
~az
tylko głuptaki słuchają celebrytów. Gdy wszyscy mówią ,że jest b. dobrze to zazwyczaj jest żle i to filozofią kieruj się gdy w grę wchodzą pieniądze???
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~armando
bogatemu to i byk się ocieli :)
~faa
i good w zyciu najwazniejsza jest tylko kasa i władza reszta to frajerzy... słyszycie frajerzy jestescie narybkiem i tak ma byc. wiercie dlaej naiwnie w boga że wam da raj ...
~Dariush
Wszystko wskazuje na to, że masz rację.
No, ale komu się poskarżysz, jeśli na końcu się okaże, że żyłeś w błędzie ?

Powiązane: Startupy na dywaniku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki