REKLAMA

Robert Lewandowski inwestuje w fotowoltaikę

2020-12-02 09:35
publikacja
2020-12-02 09:35
Robert Lewandowski inwestuje w fotowoltaikę
Robert Lewandowski inwestuje w fotowoltaikę
fot. Gints Ivuskans / / Shutterstock

Robert Lewandowski zainwestował pieniądze w kolejną firmę. Piłkarz kupił udziały w spółce Hymon zajmującej się montażem instalacji fotowoltaicznych.

Kolejna firma dołączyła do grona biznesów, w które inwestuje Robert Lewandowski. Piłkarz tym razem wybrał spółkę z branży zajmującej się energią odnawialną. Lewandowski kupił mniejszościowy pakiet udziałów w spółce Hymon, która w przyszłości zamierza zadebiutować na giełdzie oraz przygotowuje się do wejścia na zagraniczne rynki.

– Odnawialne źródła energii to nowoczesna i przyszłościowa branża, z olbrzymim potencjałem wzrostu w najbliższych latach. Uważam, że takie spółki jak Hymon mają przed sobą bardzo obiecujące perspektywy rozwoju – mówi Robert Lewandowski.

Tarnowska firma Hymon zajmuje się m.in. instalacją fotowoltaiki oraz wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań na rynek, przykładowo łączeniem paneli fotowoltaicznych z pompą ciepła. "W ubiegłym roku mieliśmy 107 milionów złotych obrotów, a ten rok planujemy zamknąć na poziomie 300 milionów" - podkreśla Jacek Strzesak, prezes spółki Hymon.

Robert Lewandowski do tej pory inwestował m.in. w firmę zajmującą się produkcją gier komputerowych (Movie Games), aplikację sprzedającą używane ubrania online (Less App), kawę (RL9), napoje izotoniczne (RL9PRO) oraz restauracje w centrum Warszawy.

DF

Źródło:
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: Fotowoltaika

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki