REKLAMA

Robert Kubica w DTM ze wsparciem PKN Orlen

2020-02-14 09:25
publikacja
2020-02-14 09:25

PKN Orlen rozszerza współpracę z Robertem Kubicą, debiutując w serii DTM. Udział Polaka oraz zaangażowanie koncernu w niemieckiej serii samochodów turystycznych zostały potwierdzone na konferencji prasowej zorganizowanej 13 lutego br.

Robert Kubica w DTM ze wsparciem PKN Orlen / fot. Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Kubica zasili szeregi nowo utworzonego zespołu ORLEN Team ART, którego głównym sponsorem jest Orlen Deutschland. BMW M4 DTM, którym będzie się ścigał krakowianin, zostanie pokryty logotypami Grupy Orlen, a biało-czerwone malowanie ma przywodzić na myśl zarówno markę Orlen, jak i należącą do grupy sieć stacji paliw działających za zachodnią granicą star. Naklejki drugiej z nich eksponowane będą na wyścigach rozgrywających się na niemieckich torach.

Jak podkreśla prezes zarządu PKN Orlen Daniel Obajtek, zaangażowanie koncernu w serię DTM wzmocni rozpoznawalność marki u zachodnich sąsiadów. Działająca tam sieć star przeszła w ostatnich miesiącach proces co-brandingu, o czym koncern informował na początku tego roku.

„Sponsoring sportowy to doskonały sposób dotarcia z przekazem do globalnej widowni i wzmocnienia rozpoznawalności marki, co jest kluczowe przy realizowanej przez nas strategii ujednolicenia wizerunku na zagranicznych rynkach. DTM to najważniejsza seria wyścigowa w Niemczech, które są dla nas bardzo istotnym rynkiem. W 2019 roku wypracowaliśmy w tym kraju 464 mln zł zysku operacyjnego, a wartość sprzedaży wzrosła w tym czasie o 4%. Znacząco zwiększyliśmy też marże i sprzedaż pozapaliwową, tylko w ostatnim roku podwajając liczbę bardzo popularnych punktów gastronomicznych star Connect – mówił na konferencji prasowej Daniel Obajtek.

To kolejna seria wyścigowa, w którą angażuje się PKN Orlen wraz z Robertem Kubicą. W ubiegłym roku polski koncern naftowy sponsorował starty Polaka w zespole ROKiT Williams Racing w Formule 1. Dzięki obecności wizerunku marki w trakcie transmisji telewizyjnych z wyścigów królowej motorsportu, wartość reklamowa marki przekroczyła 110 mln złotych.

W tym roku koncern został sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing (obecnie Alfa Romeo Racing ORLEN), zapewniając Kubicy fotel kierowcy rezerwowego stajni z Hinwil. Tym samym Robert Kubica będzie łączył obowiązki zarówno kierowcy wyścigowego serii DTM, jak i kierowcy rezerwowego w Formule 1.

MDe

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
Po co. Przecież gość jest stary i słaby. Wypadki częste. Co to za promocja. Skrajna niegospodarność
jarekzbyszek
Zabawka Dobrej Zmiany - polski kierowca na stacji za to zapłaci.

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki