REKLAMA

Ringier Axel Springer ogłosi wezwanie na akcje MZN Property

2020-02-26 08:18
publikacja
2020-02-26 08:18

MZN Property zawarł umowę inwestycyjną z Ringier Axel Springer Media AG (RASM), na podstawie której RASM zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji spółki po 1,97 zł za papier - podało MZN Property w komunikacie.

fot. Tomasz Hamrat / / FORUM

Rozliczenie wezwania będzie uzależnione od złożenia w wezwaniu zapisów na sprzedaż akcji emitenta reprezentujących co najmniej 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym oraz uzyskania bezwarunkowej zgody prezesa UOKiK na realizację transakcji.

"Emitent został poinformowany, że RASM uzyskał od niektórych akcjonariuszy emitenta nieodwołalne zobowiązania, na mocy których akcjonariusze ci zobowiązali się do złożenia zapisów na sprzedaż w wezwaniu akcji reprezentujących łącznie 64,33 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu emitenta" - napisano w komunikacie.

Jak podano w komunikacie, skuteczność umowy inwestycyjnej, w tym zobowiązanie RASM do ogłoszenia wezwania, było uzależnione m.in. od zawarcia z udziałowcami spółki Gratka, która jest właścicielem portalu gratka. pl, umowy dotyczącej nabycia przez RASM 100 proc. udziałów Gratka. Ten warunek został spełniony 26 lutego 2020 r.

Zgodnie z umową inwestycyjną strony uzgodniły, że tak szybko, jak to możliwe po rozliczeniu wezwania, strony podejmą działania zmierzające do przeprowadzenia konsolidacji operacyjnej i prawnej Gratki oraz grupy kapitałowej MZN Property.

Umowa inwestycyjna przewiduje również możliwość przeprowadzenia przymusowego wykupu akcjonariuszy i podjęcia działań mających na celu zniesienie dematerializacji akcji.

We wtorek na zamknięciu kurs MZN Property wynosił 0,97 zł. 

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki