Revolut wprowadza oprocentowane rachunki

2020-01-24 10:15
publikacja
2020-01-24 10:15

Brytyjscy użytkownicy usługi Revolut będą mogli korzystać z atrakcyjnie oprocentowanych rachunków oszczędnościowych. Firma zaoferuje tę opcję wspólnie z jednym z lokalnych banków, a w pierwszej kolejności nowość trafi do klientów płatnych pakietów.

Niemal dwa lata temu Revolut wprowadził funkcję, która miała pełnić rolę odpowiednika bankowego rachunku oszczędnościowego połączonego z mechanizmem automatycznego odkładania rezerw. Pod nazwą Vaults (w polskiej wersji - sejfy) kryją się wydzielone subkonta, na które wpływać mogą środki z zaokrągleń przy płatnościach kartą lub pieniądze ze zdefiniowanych wcześniej regularnych zasileń.

/ Bankier.pl

Sejfy Revoluta miały do tej pory poważną wadę - nie były oprocentowane. W momencie wprowadzania tej funkcji firma nie posiadała jeszcze licencji bankowej i nie mogła zaproponować klientom depozytów objętych systemem gwarancji. Wprawdzie przeszkoda prawna znikła jakiś czas temu (Revolut posiada już odpowiednie zezwolenie wydane na Litwie), ale fintech nadal działa w oparciu o licencję instytucji pieniądza elektronicznego.

Jak informuje serwis Finextra, Revolut zaproponował właśnie brytyjskim użytkownikom wersji premium swojego pakietu łatwy dostęp do oprocentowanych rachunków oszczędnościowych. Istniejące sejfy można przekształcić w sejfy oszczędnościowe, na których od salda naliczane będą odsetki. Stawka to 1,35 proc., a usługę dostarcza Paragon Bank, instytucja działająca w Wielkiej Brytanii od 1985 roku i uczestnicząca w systemie gwarantowania depozytów FSCS (do 85 tys. funtów na klienta).

Brak oprocentowania środków zgromadzonych w "portmonetce" Revolut to jeden z zaledwie kilku elementów różniących dziś ofertę fintechu od propozycji podsuwanych przez banki aktywne na rynku detalicznym. Przypomnijmy, że użytkownicy usługi mogą prowadzić wiele "przegródek" w różnych walutach, korzystać z karty płatniczej, inwestować w kryptowaluty i akcje oraz kupować ubezpieczenia z poziomu aplikacji mobilnej. 

MK

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
ker
Też dostałem link do nowej promocji REVOLUT 15 zł z darmową kartą, zapraszam do rejestracji z mojego linka.
https://revolut.com/referral/michaj9j6!E04214
forfun
gdy zażądali przesłania skanu dowodu zaprzestałem używania
edab
Ostatnio Revolut wprowadził nową promocję. Za założenie konta dają 15 PLN i darmową wysyłkę karty. Poniżej link do promocji:

https://revolut.com/referral/erykhcm7t!E04214
kmierz
Ktoś jeszcze trzyma PLNy w polskim banku na 1%, nawet już po Belce? :P
specjalnie_zarejstrowany1
Ja tez musze przyznac ze na ten moment - na dzis to najlepsza opcja jesli chodzi o rachunek. Jedyne co mnie zastanawia to jak bede wymienial telefona albo numer to jak bede migrowac swoje konto - ktos to robil?
fred_ odpowiada specjalnie_zarejstrowany1
Ja zmienilem telefon. Sciagasz aplikacje na nowy tel i ona zapyta Cie pare rzeczy odnosnie security.
Numeru tel nie zmienialem ale mysle ze tez na pewno da sie zalatwic. Czt jest w aplikacji, mozna zapytac. Nie wiem czy jest czat po Polsku ale nawet jak nie znasz dobrze angielskiego to sie dogadasz (u nich na czacie sami obcokrajowcy siedza).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki