REKLAMA

Reuters: Orlen dostanie zgodę na przejęcie Lotosu

2020-06-29 09:21
publikacja
2020-06-29 09:21
FORUM

PKN Orlen otrzyma od Komisji Europejskiej zielone światło w sprawie przejęcia Lotosu – informuje Reuters, powołując się na anonimowe źródła. Kurs akcji Lotosu w poniedziałek wyraźnie rośnie.

Jak informuje agencja, Orlen dostanie zgodę unijnych władz po tym, jak przedstawił dodatkowe propozycje stanowiące odpowiedź na obawy o wpływ fuzji na konkurencyjność rynku paliw w Polsce, Czechach, Estonii, Litwie i Łotwie.

Zdaniem informatorów Reutersa, Orlen zaproponował sprzedaż udziałów Lotosu w przedsięwzięciu joint-venture z BP, Lotos – Air BP Polska (LABP) i zobowiązał się do dostaw paliwa lotniczego tej spółce.

Termin na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Lotosu przez Orlen mija 22 lipca. Z kolei 2 lipca KE ma o sprawie poinformować krajowe urzędy antymonopolowe.

Proces przejęcia Grupy Lotos przez Orlen został zapoczątkowany w lutym 2018 r., podpisaniem listu intencyjnego ze Skarbem Państwa, który posiada w gdańskiej spółce 53,19 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. W trakcie uzyskiwania zgody KE na fuzję z Lotosem, Orlen zdążył przejąć Energę.

Po 20 minutach poniedziałkowych notowań, akcje Lotosu drożały o 5 proc., zaś kurs Orlenu szedł w górę o 0,82 proc.

MZ

Źródło:
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (4)

dodaj komentarz
doswiadczony_junior
Monopol zawsze kończy się tragicznie dla konsumenta.
jarek393
Świetna wiadomość, powstanie jedna z największych spółek w Europie środkowo-wschodniej. Dzięki temu Orlen będzie mógł negocjować lepsze ceny z producentami ropy, a marka naszego kraju będzie jeszcze bardziej rozpoznawalna.
ziom80
To teraz paliwo będzie po 7 zł za litr. Im się należy!
kapitaneo
Fuzja nic nie zmieni. Do tej pory większość paliwa pochodziła z Orlenu i Lotosa, chyba nie sądzisz, że konkurowali ze sobą dotychczas.

Powiązane: Fuzja Orlenu i Lotosu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki