REKLAMA

Rentowność kapitałów własnych Pragmy Faktoring ma przekroczyć 20 proc. w '19 - strategia

2017-10-03 10:10
publikacja
2017-10-03 10:10

Pragma Faktoring opublikowała strategię na lata 2017-2020. Począwszy od 2019 r. planuje osiągnąć rentowność kapitałów własnych przekraczającą 20 proc., a segment PragmaGo relację kosztów operacyjnych do przychodów netto na poziomie poniżej 30 proc. Spółka podjęła prace koncepcyjne zmierzające do rozszerzenia działalności poza granice Polski.

W strategii podano, że kluczowym kierunkiem jest rozwój PragmaGo (grupy produktów obejmujących onlinowe mikrofinansowanie).

"Projekt PragmaGo jest realizowany przez wyodrębniony z Pragma Faktoring dedykowany zespół i począwszy od 2018 r. stanie się on wydzieloną zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa Pragma Faktoring" - napisano.

"Ważnym pozostaje również dotychczasowy portfel produktów spółki realizowany w eksperckim modelu strukturyzowania transakcji pod indywidualne potrzeby klienta, stanowiącym uzupełnienie finansowania ze strony sektora bankowego (naturalna symbioza produktów Pragma Faktoring z produktami bankowymi)" - dodano.

W wyniku realizacji strategii spółka zapowiada poprawę efektywności.

"W wyniku realizacji strategii Pragma Faktoring ma, począwszy od 2019 r., osiągnąć rentowność kapitałów własnych przekraczającą 20 proc., a segment PragmaGo relację kosztów operacyjnych do przychodów netto na poziomie poniżej 30 proc." - napisano.

W strategii napisano, że spółka podjęła prace koncepcyjne związane z rozwojem biznesu poza Polską.

"Widzimy bardzo dużo miejsca na rozwój na rynku krajowym, uważamy, że nie ma istotnych barier rynkowych, które nie pozwalałaby znacznie zwiększyć skalę prowadzonej przez Pragmę działalności. Jednocześnie rozpoczęliśmy już prace koncepcyjne zmierzające do rozszerzenia prowadzonej działalności poza granice Polski. Chcemy wyjść na rynki zagraniczne przede wszystkim z produktami onlinowymi, które w dużej mierze mogłyby być obsługiwane z Polski, a ich realizacja za granicą nie generowałaby konieczności budowy dużych lokalnych struktur i znaczących kosztów początkowych. Równolegle widzimy również możliwość efektywnego eksportu modelu offlinowego" - napisano.

Spółka bierze pod uwagę rozwój poprzez akwizycje.

"Jesteśmy otwarci na inwestycje kapitałowe w podmioty (głównie start-upy, ale również firmy na późniejszym etapie rozwoju)(...)" - napisano.(PAP Biznes)

mbl/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki