REKLAMA

Rekordy na Wall Street, S&P 500 zyskał siódmy dzień z rzędu

2021-11-05 23:43
publikacja
2021-11-05 23:43
Rekordy na Wall Street, S&P 500 zyskał siódmy dzień z rzędu
Rekordy na Wall Street, S&P 500 zyskał siódmy dzień z rzędu
fot. Brendan McDermid / / Reuters

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami i kolejnymi rekordami wszech czasów głównych indeksów. S&P 500 wzrósł siódmy dzień z rzędu. Rynki analizują raport z rynku pracy USA za październik.

Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,56 proc., do 36.327,95 pkt. To historyczny szczyt indeksu.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł o 0,37 proc., do 4.697,53 pkt. To nowy rekord tego indeksu.

Nasdaq Composite zwyżkował o 0,20 proc. i zamknął sesję na rekordowym poziomie 15.971,59 pkt.

W skali całego tygodnia S&P 500 zyskał 2 proc., a od początku roku jego zwyżka sięga już 25 proc. Dow Jones w tym tygodniu wzrósł o 1,4 proc., a Nasdaq zyskał 3,1 proc., co oznacza dla tego indeksu największy tygodniowy wzrost od początku kwietnia.

„Mamy bardzo dobry kwartał w kwestii wyników, które mają pierwszeństwo przed obawami o ryzyko pogorszenia sytuacji gospodarczej, które ciążyły w okresie poprzedzającym sezon sprawozdawczy. Gospodarka będzie musiała nadal wykazywać oznaki znacznej poprawy, aby utrzymać inwestorów w dobrych nastrojach, podczas gdy przystosowują się oni do świata bez banków centralnych utrzymujących stopy procentowe na wyjątkowo niskich poziomach” – powiedział Craig Erlam, analityk z Oandy.

Akcje Pfizera rosły o 8 proc. Koncern podał, że jego lek na Covid-19, stosowany z lekiem na HIV, zmniejsza ryzyko hospitalizacji lub śmierci o 89 proc. u osób dorosłych wysokiego ryzyka, które były narażone na wirusa.

Pfizer poinformował, że planuje przekazać swoje dane do Agencji ds. Żywności i Leków „tak szybko, jak to możliwe”.

Jest to teraz druga po leku Merck pigułka przeciwwirusowa, która wykazuje silną skuteczność w leczeniu Covid-19 przy pierwszych oznakach choroby.

Akcje Peloton szły w dół o 34 proc. Spółka obniżyła prognozę zysku na rok finansowy.

Uber zwyżkował o 4,5 proc. Przychody w trzecim kwartale były wyższe od oczekiwań.

Notowania Airbnb rosły o 11,5 proc. Przychody w III kw. wyniosły 2,24 mld USD wobec oczekiwanych 2,07 mld USD.

Square szedł w dół o 2,5 proc. Przychody netto w III kw. były niższe od oczekiwań.

Akcje Expedii szły w górę o 13 proc. dzień po tym, jak firma poinformowała, że popyt na podróże zwiększył przychody i zyski w III kw. powyżej oczekiwań.

Liczba nowych miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła w październiku o 531 tys. wobec oczekiwanej zwyżki o 450 tys. i wzrostu o 312 tys. miesiąc wcześniej po rewizji z 194 tys.

Stopa bezrobocia w USA wyniosła 4,6 proc., oczekiwano 4,7 proc. wobec 4,8 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w październiku o 4,9 proc. rdr, a mdm wzrosły o 0,4 proc. vs. konsensus 4,9 proc. i 0,4 proc.

Wskaźnik zatrudnienia określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł 61,6 proc. wobec 61,6 proc. miesiąc wcześniej. Oczekiwano 61,7 proc. (PAP Biznes)

kkr/ pr/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
gerth
Amerykańska giełda tylko w górę - nawet jak kupisz na górce i pie.... to potem wzrośnie jeszcze +50%. Oczywiście lepiej kupować w dołku ale generalnie - póki co - kontrakty np. ETFSP500 kupować warto zawsze.
cpigroup1
Widzę, że w komentarzach wylewają żale ci, którzy nie posiadają akcji :-D Ludzie na długich pozycjach jakoś się nie przejmują że to wszystko kiedyś je***ie i wszystko stracą.
talmud
prawdziwe "rekordy".......

https://www.youtube.com/watch?v=YlQA3qFzw18
grzegorzkubik
Jest wzrost i to i większy spadek będzie przy obecnym kryzysie w USA.
bha
Cóż Wysysają krótkowidząc ile się da, póki nie runie pod rekordowym nie do dźwignięcia już niestety codziennie narastającym kolejnymi na liczniku grubymi milionami!!!!! ogromnym już zadłużeniem ogólnym.
bha odpowiada bha
https://stooq.pl/t/?i=536
3456
jadą ostro dalej z tym koksem , dolar mocny jakim cudem czary mary , i kto jeszcze na świecie rozlicza się np; za surowce , w dolarach jeszcze przy takim kursie , w Ameryce dzieją się prawdziwe cuda , na oczach całego świata i tak wirus szczepionka teraz dojdą leki , giełda kurs waluty , cuda nad cudami.
bha
Cuda w postępującej tragedii.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki