REKLAMA

Rekordowy rok leasingu

2016-12-21 03:11
publikacja
2016-12-21 03:11

Aż o 17 proc. wzrosły w 2016 roku obroty branży leasingowej. Głównie dzięki samochodom dla firm.

fot. / / YAY Foto

Polski rynek leasingu rozkwita. W ciągu trzech kwartałów firmy z branży pomogły przedsiębiorstwom sfinansować zakupy za 42 mld zł, aż o 17 proc. więcej niż przed rokiem. Dla porównania, kredyty inwestycyjne udzielone firmom przez banki zwiększyły się w tym czasie tylko o 9 proc. - pisze "Rzeczpospolita".

Hossę w leasingu napędza przede wszystkim finansowanie aut osobowych, a także np. samochodów ciężarowych, autobusów czy pojazdów szynowych. Spadek nastąpił tylko w finansowaniu maszyn i urządzeń oraz nieruchomości.

"Spodziewam się, że średnie tempo wzrostu rynku w całym 2016 roku utrzyma się na poziomie 17 proc." - mówi Andrzej Sugajski, dyrektor generalny Związku Polskiego Leasingu. Oznaczałoby to, że firmy leasingowe sfinansują zakupy za 58 mld zł i będzie to rekordowy rok w historii branży w naszym kraju. Poprzednio najlepsze były lata 2015 i 2014, kiedy wartość nowego finansowania wyniosła 49,8 mld zł i 42,8 mld zł.

Perspektywy na rok 2017 są obiecujące. (PAP)

sno/ mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~xasss
Mysle ze karta paliwowa jest tutaj takim ułatwieniem. Zdecydowanie wydatki na paliwo sa tutaj mniejsze. Dlatego my postawiliśmy na takie rozwiązania https://fleetcor.pl/dowiedz-sie-wiecej  oczywiście jest tez możliwość robienia większych zakupów na stacjach w ramach używania prywatnego samochodu (chodzi głównie o zakup Mysle ze karta paliwowa jest tutaj takim ułatwieniem. Zdecydowanie wydatki na paliwo sa tutaj mniejsze. Dlatego my postawiliśmy na takie rozwiązania https://fleetcor.pl/dowiedz-sie-wiecej  oczywiście jest tez możliwość robienia większych zakupów na stacjach w ramach używania prywatnego samochodu (chodzi głównie o zakup posiłków). Duży plus na pewno że wszystko można kontrolować przez internet, nie trzeba nosić ze sobą gotówki. Jak jeszcze nie macie takiej karty to warto o niej pomyślec.
~Pawel
czyli ucieczka przed fiskusem trwa. Pozniej likwidacja firmy iu ucieczka do innego kraju podatkowego. A ze w uni wiec wolnosc gospodarcza na calym terytorium. Pozostana tylko biedni na etatach. Ale i oni sie kurcza bo niz demograficzny. Co dalej ... tym sie zajmnie juz inny rzad i inna ekipa
~Podatnik
Sam mam leasing od 2016 roku i wpłaty do US zmalały w tym roku tak bardzo ze urząd rozpoczął kontrole ... jak to tłumaczy Pan w urzędzie nie moze być tak ze podatnik z dnia na dzien przestaje płacić podatek ... Welcome in Poland :))))

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki