Rekordowo wysoki eksport mięsa z Polski w 2017 roku

W 2017 roku Polska miała rekordowo wysoki eksport mięsa. Jego wartość osiągnęła prawie 5 i pół miliarda euro. Taką informację przekazała w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Marzena Trajer z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

(FORUM)

"Polska na tle Unii Europejskiej jest znaczącym producentem mięsa i jednym z największych eksporterów" - powiedziała Marzena Trajer. W 2017 roku wartość eksportu drobiu, wołowiny i wieprzowiny osiągnęła 5 miliardów 400 milionów euro i stanowiła 20 procent polskiego eksportu produktów rolno spożywczych. "Ten eksport rozwijał się w 2017 roku bardzo dobrze, można powiedzieć, że to są rekordowe wyniki, bo on zdecydowanie wzrósł w stosunku do poprzednich lat" - oceniła Marzena Trajer.

Zdaniem Dariusza Lisiaka z Instytutu Biotechnologii i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Warszawie, "Polska ma »dość mocną, rozwijającą się« gospodarkę mięsną, a jeśli chodzi o drób »jest potęgą«".

Według danych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w 2017 roku sprzedano za granicę blisko półtora miliona ton drobiu, czyli o 10 procent więcej niż przed rokiem. W przypadku wołowiny było to ponad 480 tysięcy ton, o 11 procent więcej niż w 2016 roku. Z Polski wyeksportowano też ponad 750 tysięcy ton wieprzowiny - o 9 procent więcej niż przed rokiem.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Agnieszka Jasik/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 koniar79

Dobra wiadomość. Na tle walki o prawa hodowców do prowadzenia działalności gospodarczej, wskaźniki wzrostów eksportu czy produkcji wzmacnia pozycję branży.

! Odpowiedz
0 0 fakpejsy

Pisac to oni sobie moga to za co im placa! Niezalezne bedania mowia co innego!!!

! Odpowiedz
3 1 habielski

Co za bzdury, zanim zamieściłeś swój merytoryczny komentarz trzeba było zapoznać się z tematem. Wtedy może doczytałbyś , że zmienione DNA z rośliny nie przechodzi do tkanki mięsnej co zaowocowałoby zaprzestaniem powielania stereotypów i głupot o paszach tego rodzaju.

! Odpowiedz
9 5 fakpejsy

Tuczone paszami GMO! Cudownie. Na zdrowie!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne