REKLAMA

Rekordowo niska liczba zagranicznych turystów w Hiszpanii

2020-08-03 12:48
publikacja
2020-08-03 12:48
fot. Maridav / Shutterstock

Tegoroczny czerwiec był w Hiszpanii miesiącem o najmniejszej liczbie zagranicznych turystów, którzy przyjechali na urlop do tego kraju w okresie sezonu wakacyjnego. Przybyło ich tam aż o 97,7 proc. mniej w stosunku do analogicznego miesiąca w 2019 roku.

Jak poinformował w poniedziałek w komunikacie Krajowy Instytut Statystyczny (INE) w Madrycie, w czerwcu do Hiszpanii przyjechało zaledwie 204,9 tys. wczasowiczów.

Największą grupę zagranicznych urlopowiczów stanowili obywatele Francji – 64,8 tys. W porównaniu do czerwca 2019 roku było ich jednak o 93,2 proc. mniej.

Władze INE wskazały też na znaczący spadek wydatków zagranicznych turystów w Hiszpanii. Średnio w ciągu dnia każdy z nich wydawał w czerwcu br. 114 euro, czyli o 30 proc. mniej w porównaniu z takim samym miesiącem w minionym roku.

Z komunikatu INE wynika, że do rekordowo niskiej liczby zagranicznych turystów przyczynił się kryzys wywołany epidemią koronawirusa, a także istniejące restrykcje sanitarno-epidemiologiczne.

Organizacja turystyczna Exceltur z Madrytu przewiduje, że 2020 rok będzie najgorszym rokiem w historii hiszpańskiej turystyki. Szacuje, że aktywność tego sektora spadnie o 50 proc., a branża straci z powodu epidemii Covid-19 łącznie około 14 mln turystów.

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Darmowy program do rozliczania PIT 2020

Darmowy program do rozliczania PIT 2020

Komentarze (6)

dodaj komentarz
lordbartezzos
Pewnie teraz wszyscy eko-terroryści są zachwyceni, a ludzie żyjący z turystyki będą konsumować płytki chodnikowe. Nie jestem przeciwnikiem ekologii jako takiej, ale ta sytuacja pięknie pokazuje co się stanie jak zabraknie turystów. Płacz i łzy. Turystyka musi stać się bardziej ekologiczna ale jej brak zniszczy gospodarkę Pewnie teraz wszyscy eko-terroryści są zachwyceni, a ludzie żyjący z turystyki będą konsumować płytki chodnikowe. Nie jestem przeciwnikiem ekologii jako takiej, ale ta sytuacja pięknie pokazuje co się stanie jak zabraknie turystów. Płacz i łzy. Turystyka musi stać się bardziej ekologiczna ale jej brak zniszczy gospodarkę krajów turystycznych.
tindala
To obraz branży turystycznej , pamiątkarskiej i gastronomicznej w całej Europie. W Polsce branża
jakoś trwa głównie dzięki turystom krajowym. A ci mają pieniądze w dużym stopniu dzięki polityce ekonomicznej ostatnich lat. (Pensja minimalna i transfery socjalne). Bo przecież celebryci nie jadą w góry, nad morze
To obraz branży turystycznej , pamiątkarskiej i gastronomicznej w całej Europie. W Polsce branża
jakoś trwa głównie dzięki turystom krajowym. A ci mają pieniądze w dużym stopniu dzięki polityce ekonomicznej ostatnich lat. (Pensja minimalna i transfery socjalne). Bo przecież celebryci nie jadą w góry, nad morze czy na Mazury. Oni siedzą w swoich willach na Południu Europy .
jarekzbyszek
Lepiej nic nie pisz. Takiej propagandy to Gierek by się nie powstydził.
tindala odpowiada jarekzbyszek
Bullshit, miły Panie :)
Pamiętam jak dzieciaki z wycieczek z prowincji oblegały standy z pamiątkami pytając czy jest coś za złotówkę. Przed pandemią każde trzymało w łapce 20 lub 50 złotych i jeszcze nie zawsze pamiętało żeby zaczekać na resztę. A co do propagandy sukcesu , to po co sięgać do PRL, wystarczy
Bullshit, miły Panie :)
Pamiętam jak dzieciaki z wycieczek z prowincji oblegały standy z pamiątkami pytając czy jest coś za złotówkę. Przed pandemią każde trzymało w łapce 20 lub 50 złotych i jeszcze nie zawsze pamiętało żeby zaczekać na resztę. A co do propagandy sukcesu , to po co sięgać do PRL, wystarczy cofnąć się do czasów Pana Premiera Tuska> Tak się chwalono że echo szło od Bałtyku do Tatr .
ravauw
to wlasnie gospodarka oparta na turystyce.
karbinadel
Tak, znacznie lepsza jest gospodarka oparta na zasiłkach socjalnych, bonach i dotacjach

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki