REKLAMA

Rekordowe poziomy na Wall Street

2016-11-22 23:29
publikacja
2016-11-22 23:29

Po ustanowieniu w poniedziałek historycznych maksimów indeksy na Wall Street we wtorek ponownie wspięły się na rekordowe poziomy. DJI po raz pierwszy w historii przekroczył poziom 19 tys. pkt., a S&P 500 2,2 tys. pkt.

fot. Brendan McDermid / / Reuters

Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,35 proc. i wyniósł 19 023,87 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,22 proc. i wyniósł 2 202,94 pkt. Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,33 proc. do 5 386,35 pkt.

Część analityków uważa, że obecna mocna fala wzrostów jeszcze nie osiągnęła właściwego tempa.

"To może być dopiero początek. Nie zapominajmy, że spędziliśmy trzy miesiące w konsolidacji zanim doszło do obecnej fali spowodowanej wynikami wyborów prezydenckich" - powiedział Bruce Bittles, główny strateg inwestycyjny z Baird.

Wskazuje on na kilka istotnych czynników: przechodzimy od rynku prowadzonego przez ruchy stóp procentowych do rynku, który zwraca uwagę na wyniki spółek, a dodatkowo administracja nowego prezydenta wydaje się nastawiona bardziej przyjaźnie do biznesu.

Inni analitycy z kolei wskazują, że szczyt wzrostów w tym cyklu może już być za nami, ilustrując to barwną analogią.

"To jak z rakietą w szczycie swojej trajektorii. Gdy odpalamy rakietę, szybko pnie się ona w górę, potem zwalnia i grawitacja zaczyna ściągać ją w dół, ale zanim to następuje, to jeszcze przez chwilę wisi bezwładnie w powietrzu" - powiedział Phil Davis, prezes PSW Investment.

Na rynku ropy naftowej wahania. Cena baryłki Brent na giełdzie w Londynie wynosi ok. 49 USD, choć zbliżała się już do 50 USD i była najdroższa od początku miesiąca. W poniedziałek ropa drożała nawet o 6 proc.(PAP)

tus/ pr/ mmi/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~zzzz
Wskaznik Cena/ sprzedaż jest o 35% powyżej historycznych rekordów z 2000 i 20007 roku. NIE MA sprzedaży, a aż kilkadziesiąt % z zysków zawdzięczana jest wyłącznie bliskim zera stopom % (bardzo tanie finansowanie). Oraz zyski GAAP spadły 3.7% r/r, a tu piszą o powodach wzrostów.
~crocodillo
nie ma znaczenia puki sa kupujacy, za cebulki kwiatowe tez ludzie oddawali cale domy.
zerowe stopy napedzaja bo ludzie tlumnie wola kupowac akcje ktrore rosna. Szalesnstwo moze powstrzymac wzrost stop procentowych. Ale nawet jak podniosa o 0.25 to i tak darmowy pieniadz. Musi byc z 5-8%
~KIMDZONGTUSK odpowiada ~crocodillo
nie wiem czy sa kupujący, jak na ich standarty małe obroty, sądzę, że to chlopcy z Gminnej Spółdzielni przerzucają papiery między sobą, jak u nas na new connect :-)))
~crocodillo odpowiada ~KIMDZONGTUSK
By przerzucac tez trzeba angazowac coraz to wieksza gotowke. jesli robia to stadnie to lzej.
Chlopaki najwidoczniej do jutra chca wysrubowac max by ludzie mogli byc bardziej szczesliwi bogatsi imogli wiecej nakupowac na kreche. a puzniej bedzie winda w dol jak z burj kalifa

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki