REKLAMA

Rekordowa sprzedaż procentów. Coraz chętniej sięgamy po wódkę

2020-10-02 06:56
publikacja
2020-10-02 06:56
Rekordowa sprzedaż procentów. Coraz chętniej sięgamy po wódkę
Rekordowa sprzedaż procentów. Coraz chętniej sięgamy po wódkę
fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

W 2019 roku statystyczny Polak wypił aż 9,78 litra czystego alkoholu; spożycie alkoholu było najwyższe od 1993 r., czyli odkąd sięgają statystyki - pisze w środę "Rzeczpospolita".

"Z danych Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wynika, że spożycie w 2019 r. było najwyższe od 1993 r., czyli odkąd sięgają statystyki. W porównaniu z 2018 r. poszło w górę o 0,23 litra, co jest znacznym przyrostem na przestrzeni ostatnich lat" - czytamy w gazecie.

Podkreślono w nim, że z danych GUS wynika, że ogólne spożycie w 2019 r. wzrosło mimo spadku sprzedaży piwa. "W górę poszła za to konsumpcja wina i wyrobów spirytusowych. Były dyrektor PARPA Krzysztof Brzózka mówi, że niepokoi go zwłaszcza wysoka konsumpcja smakowej wódki w niewielkich opakowaniach, tzw. małpek. +Tak bardzo sprzyjają wchodzeniu w nałóg, że niektóre kraje zrezygnowały z ich sprzedaży+ – mówi. W dodatku ich sprzedaży nie zaszkodziła pandemia. Z danych Nielsena wynika, że pierwsze miesiące roku były złe dla piwa, dobre dla wina, a neutralne dla napojów spirytusowych" - pisze "Rzeczpospolita".

wni/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (24)

dodaj komentarz
langdon25
Jak tu nie pić jak PiS ma cały czas 40% poparcie, wybory wygrywa sekretarka właściciela kota z Żoliborza , a premierem jest szczupły mateuszek-kłamczuszek.
marcin321
Ale za to na wysoki procent!
teofil
Goście ze wschodu poprawili statystykę ;)
1as
Depresje lockdownowe dołożyły swoje.
estepan
Kolejny co nie doczytał, że to statystyki za 2019. Ehh.
1as odpowiada estepan
Ludzie już czuli pismo nosem w grudniu :)
mknowak odpowiada estepan
Zapaść jest już od połowy zeszłego roku, gospodarka ma wyraźne problemy od IV kwartału 2019 tylko że nikt o tym nie chciał mówić a teraz zwalili na COVID bo tak jest prościej. W tym roku spożycie zapewne jeszcze wzrośnie.
tindala odpowiada estepan
Biję się w pierś, czytałem po łepkach

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki